Potlačení menstruačních bolestí bez léků. Pomůžou vám domácí triky

Menstruační bolesti jsou u každé ženy velmi individuální. Některé zažívají jen lehké obtíže, jiné nemohou kvůli silným křečím vykonávat zaměstnání nebo jít do školy. Pokud každý měsíc zažíváte muka, vyzkoušejte několik základních pomocníků, které vaše pravidelné trápení omezí.

Zdravý životní styl na prvním místě

Lékaři upozorňují především na nevhodné stravování a nedostatek sportovní aktivity. V mnoha případech jsou léky během menstruačních bolestí neúčinné právě z toho důvodu, že je tělo dlouhodobě ve špatném stavu. Zařaďte pohyb do svého denního plánu, ať už ve formě běhu, posilování nebo procházek. Před příchodem menstruace snižte příjem průmyslově zpracovaných potravin, čokolády a dalších, které obsahují rafinovaný cukr.

Vsaďte na přírodní produkty

Mnoho bylin má schopnost křeče omezit na přijatelnou hranici. Zvyšte proto ještě před začátkem menstruace výrazně pitný režim, dopřávejte si heřmánkový, fenyklový nebo zázvorový čaj a držte se v teple. Kombinace těchto vlivů zajistí, že své dny zvládnete mnohem lépe.

Dejte sbohem kávě

Veškeré kofeinové nápoje zužují cévy. Ve chvíli, kdy se děloha snaží pravidelně očistit, to může způsobit opravdu silné bolesti. Jestliže si kávu nemůžete odpustit, volte dočasně bezkofeinové varianty. Stejná pravidla platí také pro čaj. Někdy má podobné účinky také zelený čaj, ale i některé cukrovinky a slazené nápoje.

Zahřívejte bolestivá místa

Ženy nejčastěji pociťují křeče v místě, kde je děloha, ale výjimkou není ani tlak v oblasti střev, žaludku nebo třísel. Na postižené oblasti si přikládejte teplé obklady, elektrické hřejivé dečky nebo speciální nádoby, do kterých napustíte teplou vodu. Teplo vám nepomůže okamžitě, ale uvolňuje bolesti za několik minut. Teplá koupel se nedoporučuje, jelikož by se do těla mohly dostat nečistoty. Místo to můžete vyzkoušet pobyt v teplé sprše, která vám může ulevit.

Zdroj: Healthpartners.com

Autor: Tereza Hotovcová
ZAVŘÍT