Přírodní cestou k vyvolání porodu. Pomůže chůze i hluboké dýchání

Termín porodu je podle lékařů jen orientačním dnem, kdy má váš potomek přijít na svět. Není ale divu, že se velká část maminek na své dítě těší a přejí si své čekání urychlit. Někdy se rodičky obávají zážitku z porodu, jindy jsou ve hře možné zdravotní komplikace a v dalších případech například touha porodit co nejvíce přirozeně a včas.

Jen ověřené rady odborníků

Okolí vám bude jistě radit a poskytovat spoustu osvědčených způsobů, jak porod urychlit. Odborníci se ale shodují jen na několika málo z nich, které mají skutečný účinek, a to jen v některých případech. Pokud není miminko připravené vydat se na svou cestu do světa, žádná z rad vám nemusí pomoci.

Klinika Cleveland například zveřejnila seznam osvědčených triků, které se u testovaných projevily jako funkční. Na první místo klade například stimulaci bradavek. Tření této části těla mezi palcem a ukazováčkem totiž zvyšuje hladinu oxytocinu v těle, což napomáhá dřívějšímu porodu. Je však nutné tuto metodu využívat systematicky. Vyhraďte si proto vždy během dne opakovaně pár minut a uvidíte, zdali tento postup zabere i u vás.

Přírodní metoda se zásahem profesionálů

Centra pro matku s dítětem často doporučují metody, jako jsou kořeněná jídla, častější pohlavní styk, konzumace ricinového oleje a další méně ověřené triky. Odborníci ale kladou důraz na to, abyste se svěřila se do péče profesionálům, kteří dokáží zacházet se sílou přírody. Jednou z takových možností je také návštěva akupunktury. V takovém případě by se měl odborník vždy nejdříve ptát na vás zdravotní stav, než se pustí do vpichování jehliček do těla.

Procházkami nic nezkazíte

Možná vám teď každý krok připadá jako procházka nejtěžším terénem, ale odborníci se shodují, že jde o nejlepší cestu, jak vyvolat porod. Oblíbená je hlavně kvůli tomu, že nese jen minimální rizika. Nebojte se proto procházet často a několikrát denně na čerstvém vzduchu. Není třeba podávat extrémní výkony, jelikož bohatě postačí pomalá chůze.

Zdroj: Health.clevelandclinic.org, Babycenter.com, Medicinenet.com

Autor: Tereza Málková
zavřít reklamu