Přírodní oleje pro vaši pokožku. Používejte je správným způsobem

Konvenční kosmetika, kterou najdete na pultech všech supermarketů a drogerií, obsahuje kromě přírodních látek i množství chemických škodlivin. Parabeny, silikony a další agresivní látky mohou citlivou kůži podráždit a u některých jedinců dokonce vyvolat alergie a zasahovat do těla. Proto se vyplatí na běžnou péči používat přírodní oleje. Jak to ale udělat správným způsobem?

Vybírejte olej podle péče

Oleje mají rozdílné vlastnosti. Některé na pleť nepatří, jelikož ucpávají póry, a tím zatěžují pokožku, ale zase jsou vhodné pro péči o zbytek těla. Než se rozhodnete pro pořízení oleje, zvažte, k čemu jej budete používat.

Péče o vlasy a citlivou pokožku

Trápí vás lupy, začervenalá pokožka a s každou výměnou šamponu je situace ještě horší? Přestaňte experimentovat a vsaďte na spolehlivého pomocníka. Hořčičný olej je sice hůře dostupný, ale jeho koupě se vyplatí.

Dle zahraničního zdroje Medical News Today je totiž hořčičný olej protizánětlivý. Tato skutečnost proto v mnoha případech pomáhá řešit svědivou pokožku a lupy, a to už během pár použití.

Péče o pleť

Mastná pokožka se sklonem k akné možná vypadá, že potřebuje vysušit. Opak je ale pravdou. Vhodnější je používat správně zvolené oleje, které upraví rovnováhu tvorby kožního mazu a vás obličej bude bez pupínků.

Levandulový olej je pro takovou péči nesmírně důležitý, jak tvrdí také Národní institut zdraví USA. Levandulový olej totiž podle jejich studií hojí intenzivně rány, což může pomoci při hojení jizev po akné. Je také protizánětlivý, takže snižuje riziko vzniku nových pupínků. Zároveň není příliš komedogenní, jako například kokosový olej. Neucpává tak póry a pokožka může volně dýchat.

Jak oleje používat správným způsobem

Mazání suché pokožky olejem vám nikterak neprospívá. Naopak velmi dlouho budete pociťovat nepříjemně mastný pocit. Správná aplikace spočívá v nanesení na vlhkou pokožku. Olej vodu udrží v kůži, a ta pak bude hydratovaná, lesklá a jemná. Ideální je proto pokožku navlhčit nebo olej používat vždy, když opouštíte vanu nebo sprchu.  

Zdroj: Healthline.com, Ncbi.nlm.nih.gov

Autor: Tereza Málková
zavřít reklamu