Pro bělení zubů si vyberte ověřený postup. Domácí procedury se nevyplácí

Jedlá soda, citronová šťáva a pochybné produkty z internetu. Všichni tito rádoby pomocníci vám mohou vykouzlit na krátký čas hezký úsměv, ale po měsících nebo letech se projeví první problémy se sklovinou. Neexperimentujte se svým zdravím a volte jen ověřené metody, které udrží váš chrup pevný a kvalitní.

Kdy přistoupit k bělení zubů

Úsměv je jednou z prvních věcí, které si na nás ostatní všímají. Může tak rozhodovat o tom, jestli zazáříme na rande, uděláme dojem na pracovním pohovoru, ale i během jiných situací. Jakmile jsou vaše zuby žluté nebo se skvrnami, můžete vyzkoušet jednoduché bělení, které váš problém vyřeší a vy se ve svém těle budete cítit lépe.

Vždy spoléhejte především na svého zubaře nebo ověřenou dentální hygienu, kde vám bělení může provést přímo odborník pomocí gelu a laseru. Cena sice bývá vyšší, ale budete mít jistotu záruky. Zároveň si můžete být jisti, že jsou použity jen schválené a bezpečné látky.

Zajímejte se o složení

Pokud místo návštěvy svého zubaře zvolíte raději domácí metody v podobě bělících pásků, zubních past a gelů, vždy si ověřujte původ produktu. Neváhejte zkontrolovat recenze, veškeré obsažené látky v produktu a certifikáty, abyste předešli působení parabenů a dalších škodlivých chemikálií.

Nikdy nepoužívejte produkty, u kterých je prošlé datum spotřeby. Nezapomínejte také na zkušební test, kdy nejprve malé množství účinné látky nanesete na kůži a vyčkáte několik hodin, zdali se nedostaví alergická reakce. Pokud jste těhotná, kojíte nebo máte citlivé zuby, vždy se ještě před použitím poraďte s lékařem.

Pozor na sklovinu

Jedlá soda nebo kyselina z citrónu mohou sice zuby účinně vybělit, ale zároveň také výrazně poškozují sklovinu. Lékaři varují, že takový problém je už jen krůčkem od ztráty zubu, proto se raději spoléhejte na ověřené produkty z lékárny. Při domácím bělení se navíc vyplatí bělit déle a na etapy.

Cena až na druhém místě

Na prvním místě stojí vždy vaše zdraví. Proto se při výběru produktů soustřeďte raději na složení. Čím více zvolíte přírodních látek v produktu, tím menší dopady bude mít bělící látka na váš organismus. Nezapomeňte, že veškeré účinné látky přijdou do kontaktu se sliznicemi a největším orgánem vašeho těla, totiž kůží. Proto při výběru bělící techniky vybírejte opatrně a důkladně.

Zdroj: Newmouth.com

Autor: Tereza Málková
zavřít reklamu