Rady lékaře na odstranění kýly jsem ignorovala, po čase jsem kvůli tomu málem přišla o život

Před lety mi lékař zjistil, že mám kýlu, kterou je nutné odstranit. Jelikož jsem neměla zdravotní pojištění a na tři děti byla sama, operace nepřipadala v úvahu. Ovšem teď svého rozhodnutí lituji.

Před časem jsem přijela domů, kvůli silným bolestem jsem nemohla vystoupit z auta, a když jsem se nějakým způsobem dobelhala do koupelny, bolestí jsem brečela.

Má dávno neléčená kýla se zase ozvala, tentokrát to bylo mnohem horší

Přemýšlela jsem, co by to mohlo být, napadaly mě ledvinové kameny nebo nějaké problémy s jizvou po třech císařských řezech. Až posléze jsem si uvědomila, že příčinou mé bolesti je neléčená kýla. Neváhala jsem a okamžitě se vydala na vyšetření na pohotovost, kde se mě už u dveří ujaly sestry.

Po příchodu do nemocnice mě okamžitě převezli na sál

CT sken potvrdil moje podezření, ale zprávy byly děsivější, než jsem čekala. Měla jsem tzv. uvězněnou kýlu, což znamenalo, že kýla byla uvězněna ve svalové stěně, čímž docházelo k tomu, že krev se nemohla dostat do postižené tkáně. Lékaři mi opět potvrdili, že musím podstoupit operaci a to co nejdříve.

Kýlu doprovázela řada komplikací

Z narkózy jsem se probudila už na pokoji, kde už na mě čekala má rodina. Vyděsila jsem se, protože všichni plakali. Lékař mi poté vysvětlil, že kdybych ještě dalších 24 hodin otálela s návštěvou lékaře, zemřela bych. Kromě kýly jsem měla v tlustém střevě vážnou infekci, která vyžadovala několik týdnů antibiotika, samozřejmě jsem si i dlouho v nemocnici poležela.

Dnes už na tento případ pouze vzpomínám, implantát z polypropylenu mému tělu sedl a od té doby nemám žádné problémy. Svým příběhem bych ráda apelovala na lidi, aby nic nebrali na lehkou váhu a své zdravotní problémy řešili hned.

Zdroj: FOX News Network, LLC (autor: Missy Nolan), WikiSkripta | zdroj foto: freepik

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT