Řekni mi, kde tě bolí, a já ti řeknu, co tě trápí. Objevte tajemství celostní medicíny

Medicína je v dnešní době chápána mnohem šířeji než dříve. Kromě exaktní západní medicíny tak zahrnuje i různé alternativní formy. Jednou z nejznámějších je celostní nebo též holistická medicína. Ta je založena na jednotě duše a těla. Když naše duše trpí, například dlouhodobým stresem, depresemi či potlačovanými emocemi, projevem mohou podle celostní medicíny být fyzická bolest a rozmanité zdravotní problémy.

Bolest hlavy a migrény

Jedna z nejčastějších bolestí, se kterou se v našem každodenním životě setkáváme, většinou souvisí se stresem a přetížením. Častá bývá u lidí, kteří tak zvaně neumí vypnout a i když jsou doma, stále myslí na práci nebo na to, co je třeba udělat. Objevit se ale může i v okamžiku, kdy jsme paradoxně splnili nějaký náročný úkol a mělo by konečně přijít uvolnění. 

Bolest šíje a krku

Bolesti této oblasti také dokáží být velmi nepříjemné a intenzivní. Nejčastěji bývají dávány do souvislosti s pocity viny a selhání. Trpí na ně lidé, kteří jsou příliš nároční a kritičtí k sobě samým a nedokáží si odpustit sebemenší chybu. Druhým pocitem, se kterým je bolest této oblasti spojována, je zášť. Pokud vůči někomu pociťujete silný pocit nenávisti, projevem může být bolest šíje. Bolesti uvnitř hrdla pak mohou signalizovat pocit zahořklosti vůči okolí.

Bolest ramen

Jistě znáte různá rčení o tom, že jste si toho na svá bedra, ale vhodnější by bylo použít slovo ramena, naložili příliš. Právě velké množství životních starostí a problémů, které mohou souviset například se zdravotním či finančními potížemi v rodině či velkým zápřahem v práci, se může projevit bolestí v oblasti ramen.

Bolest zad

Bolesti v horní polovině zad se dávají do souvislosti s pocity osamění a nedostatku lásky. Dochází k nim často v případě, když prožijete konec dlouhodobého vztahu, rozvod nebo dlouhodobě žijete v nespokojeném vztahu. Bolesti ve spodní části zad údajně značí nespokojenost a obavy související s vaší finanční situací, například pocit nedostatečného ohodnocení v práci či obavy z velkých finančních výdajů, které si nemůžete dovolit.

Bolest paží

Paže a ruce se obecně považují za určitý symbol našeho spojení s okolním světem a lidmi. Jejich bolesti tak mohou být způsobeny tím, že ačkoli si to nechcete přiznat, chybí vám společnost, kontakt, přátelé. Jste příliš uzavření do sebe a připadáte si sami.

Bolest kolen

Ne nadarmo je pokleknutí symbolem uznání a pokory. Bolesti kolen mohou signalizovat obojí, tedy to, že jste příliš sebevědomí, přeceňujete se a smýšlíte o sobě nekriticky, ale také to, že se zbytečně podceňujete a před ostatními se v přeneseném slova smyslu zbytečně plazíte po kolenou.

Zdroj: spiritualityhealth.com , insightstate.com

Autor: Martina Šťastná
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu