Rychlý metabolismus? Zařaďte do jídelníčku kapustu nebo lososa

Metabolismus je alfou a omegou pro hubnutí, protože když je pomalý, bude se vám hubnout podstatně hůř. Dobrou zprávou je, že metabolismus je možno zrychlit a to hned několika způsoby, které tělu pomohou.

O tom, co všechno může zpomalovat váš metabolismus, jsme psali zde. Dnes se zaměříme na jídelníček a jednotlivé potraviny. Jaký vliv může mít jídlo na váš metabolismus? Jaké potraviny mohou pomoci metabolismus nakopnout a zrychlit jej? Pomůže zbavit se usazování nežádoucích tuků v těle. Snažíte se zhubnout? Vyzkoušejte některé z těchto potravin!

Sledujte, co jíte

Je opravdu jen málo těch, kteří mohou sníst bez potíží cokoliv a nepřiberou. Nepatříte do této skupiny? Pak je potřeba myslet na svůj jídelníček, nesahat neustále jen po tom, co vám chutná, ale také si dát to, co je zdravé a pro tělo správné. Po některých potravinách se zkrátka tloustne rychleji než po jiných. Které potraviny pomohou nakopnout váš metabolismus?

Maliny

Jsou zdravé, chutné, jde o jeden z druhů ovoce, který je ideální pro hubnutí. Obsahuje ketony, které napomáhají v těle budovat svalovou hmotu. Právě to napomáhá k lepšímu spalování tuků.

Borůvky

Dalším z oblíbeného druhu lesního ovoce jsou borůvky. Právě borůvky mají vysoký obsah vody a napomáhá tělu pro hladký chod. Zajistí správný metabolismus. Navíc borůvky obsahují vysoké procento vlákniny, antioxidanty a také napomáhají pro lepší zrak.

Čtěte také: Pomalý metabolismus – co jej může zpomalovat?

Zelený čaj

Zelený čaj je pro lidské tělo opravdovým skvostem. Má spoustu antioxidačních i protirakovinných účinků, nemají skoro žádné kalorie. Šálek zeleného čaje denně pomůže vašemu tělu zlepšit metabolismus, urychluje oxidaci tuků a zvyšuje vnitřní teplotu lidského těla.

Skořice

Skořice má podobné účinky jako chilli papričky nebo zázvor. Má termoefekt, což je něco, jako zrychlovač metabolismu. Skořice navíc napomáhá snižovat hladinu cukru v krvi a je dobrý pomocník při hubnutí. Ke svačině můžete do bílého jogurtu dát lžičku skořice.

Losos

Překvapilo vás, že je tady také losos? Sice jde o jednu z tučnějších ryb, ale obsahuje kyselinu, která pomáhá zastavovat vznikání nových tukových buněk. Má také spoustu bílkovin, což podporuje růst svalu, spalují víc kalorií a navíc jsou ryby obecně dobrým zdrojem omega-3 mastných kyselin.

Kapusta

Kapustové listy disponují velkou spoustou bílkovin a vlákniny. Ty brání prudkému vzestupu hladiny cukru v krvi. Kromě toho mají kapustové listy také hodně vitamínů, minerálů a obsahují také vodu.

Nepřehlédněte: Metabolická dieta aneb každému z nás funguje metabolismus jinak, a podle toho bychom se měli stravovat

Grapefruit

Pomáhá při urychlování metabolismu cukrů, pomáhá pro rychlejší spalování. Hořké látky mají specifickou chuť, ne každý mu přijde na chuť. Grapefruit má také dostatek vitamínu C, což podporuje metabolismus tuků v těle.

Autor: Zuzana Žáková
zavřít reklamu