Sexy a štíhlá po pár cvicích? Fitness odborníci radí

Sezonu plavek už máme asi definitivně za sebou, to ale není důvod, abyste si svou „plavkovou“ postavu nesnažili udržet. Ženy i muži touží celoročně po pevné a štíhlé postavě, zkuste si s námi pár cviků, které vám k vysněné figuře pomohou.

High Knees

Před cvičením je dobré se trochu rozehřát, to vás ochrání před možnými úrazy. Takže jdeme na to!

 1. Postavte se rovně, záda jsou rovná, pohled směřuje dopředu. Váhu přeneste na jednu nohu, druhou odlepte z podlahy. Koleno zvedněte co nejvýše a zároveň zapojte protilehlou ruku do pohybu jako při běhu.
 2. Dynamicky měňte pozice rukou a nohou. Přejdete automaticky do běhu na místě a běhejte, jak nejrychleji zvládnete. Nejdůležitější je zvedat kolena opravdu co nejvýše to půjde.

Cvik opakujte po dobu 2 minut.

 

Side Crush vestoje

Cvik na opravdu „vosí pas“.

 1. Postavte se rovně, nohy od sebe na delší šířku, než jsou boky, prsty rukou se dotýkají hlavy, lokty směřují ven. Stáhněte zadeček a zatáhněte břicho.
 2. Střídavě přitahuje koleno k lokti nejprve na jedné straně těla, potom na druhé. Tedy pravé koleno jde k pravému lokti a levé koleno k levému lokti.

Cvik v dynamickém tempu opakujte 2 minuty.

Squat Jumps

Výskoky ze dřepu pro pevné a sexy nohy.

 1. Stůjte vzpřímeně, nohy od sebe na šířku boků, pokrčené ruce spojte před hrudníkem. Jděte dolů, do podřepu, v ideálním případě je zadeček níže než kolena. Váha těla leží na patách.
 2. Zapojte celé tělo a vyskočte nahoru. Jakmile přistanete zpět, přes bříška prstů a celé chodidlo jděte opět do podřepu a váhu znovu přeneste na paty.

Velice energicky skákejte po dobu 1 minuty.

Frog Pumps

Cvičení na zadeček se super účinkem.

 1. Ležte na zádech, chodidla a paty obou nohou přitlačte k sobě, kolena jsou roztažena do šířky. Paže leží podél těla na podložce.
 2. Pánev zvedněte co nejvýše, a zároveň aktivně napínejte zadeček. V nejvyšším bodě krátce vydržte, pak se pomalu vraťte na podložku.

Cvik opakujte 2 minuty.

Pike Push-Up

Skvělý cvik na povislé paže.

 1. Nohy a ruce se opírají o podložku na šířku ramen, zadeček směřuje ke stropu. Paže i nohy jsou napnuté.
 2. Poté pokrčte paže a lokty vystrčte směrem ven jako při standardním kliku. Ideálně se vám podaří snížit se natolik hluboko, že se čelem téměř dotýkáte podložky. Silou paží se vytlačte zpět vzhůru.

Cvičení opakujte 1 minutu.

Reverse Flyes

Cvik pomáhá proti strnulému krku. Působí v oblasti šíje a ramen.

 1. Jednu nohu vysuňte dopředu, trup lehce předkloňte, pohled směřuje dopředu a dolů, ruce jsou nataženy rovnoběžně s tělem a dlaněmi se dotýkají.
 2. Nyní paže rozpažte tak široko, jak je to možné. Lopatky stahujte k sobě, v zádech a krku byste měli cítit lehké napětí, vydržte po dobu 2 nádechů. Pak se vraťte do původní pozice.

Opakujte 1 minutu na každou stranu.

Cvičení je vhodné pro muže i ženy, skvěle formuje postavu a uleví i bolavým zádům. Fitness odborníci radí také s motivací ke cvičení, zde jsou jejich doporučení:

 • na cvičení si naplánujte pevný čas a ten dodržujte
 • stanovte si jasný cíl

A vzhůru do toho!

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT