Skořice nejen krásně voní, ale také léčí

Většina z nás zná skořici především jako aromatické koření, které přidáváme do nejrůznějších dezertů, vánočního cukroví i cappuccina. Nedávné vědecké výzkumy ale prokázaly, že skořice v sobě ukrývá i velké množství zdraví prospěšných látek, a její pravidelná konzumace nám tak může pomoci s mnoha zdravotními problémy. Proč, kdy a jak tedy skořici využít?

Úleva od nachlazení

Skořici můžete využít například v boji s nejrůznějším nachlazením či chřipkou. V tomto případě se doporučuje konzumace speciálního skořicového nápoje, jehož příprava je velmi jednoduchá. Stačí přivést k varu přibližně jeden a půl hrnku vody. Poté v této vodě rozmíchejte půl čajové lžičky mleté skořice a následně nechte přibližně deset až patnáct minut odstát.

Pomoc při problémech s trávením

Pravidelné užívání skořice zlepšuje trávení a zároveň urychluje látkovou výměnu, čímž celkově zlepšuje metabolismus organismu. Své trávicí soustavě můžete pomoci jednoduše tím, že si lžičku skořice přidáte každé ráno do vašeho šálku kávy. V případě, že vás trápí určité zažívací problémy a zároveň chcete zlepšit svůj metabolismus, zkombinujte skořici s kefírem a zázvorem. Do kelímku s kefírem vmíchejte jednu čajovou lžičku mleté skořice a půl čajové lžičky mletého zázvoru. Nápoj pijte několik dní každé ráno nalačno.

Když vás trápí plísně či problémy s dásněmi

Kromě mleté skořice má léčivé účinky také její esenciální olej. Je známý svými silnými antibakteriálními účinky. V případě, že vás trápí problémy s dásněmi, které jsou často příčinou nevábně vonícího dechu, vyplachujte si ústa právě roztokem s několika kapkami skořicového oleje. V neposlední řadě můžete skořicový olej využívat při plísních nehtů. Stačí jím postižené místo dvakrát denně potřít.

Aby se alergikům lépe dýchalo

Příjemnou vůni skořice máme spojenou především s Vánocemi. Ne mnoho lidí ví, že provonět si skořicí domov je i velmi zdravé. Vonné silice skořice totiž mají silný antibakteriální účinek, který pomáhá čistit vzduch v místnosti. Tuto schopnost skořice ocení nejen alergici či astmatici. Provonět domov můžete jednoduše tak, že umístíte několik tyčinek skořice do misky s vodou. Vůně se z nich bude postupně lehce uvolňovat. Toužíte-li po intenzivnější skořicové vůni, doporučuje se vařit skořicové tyčinky v horké vodě v hrnci.

Zdroj: bbcgoodfood.com

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu