Spěte s polštářem mezi nohama. Pomůže to vašemu zdraví

Pokud se ráno cítíte bez energie, bolí vás záda nebo jste automaticky ve špatné náladě, může být na vině vaše poloha ve spánku. Ta totiž často jako jeden z faktorů rozhoduje o tom, na jak dlouho upadnete do hlubokého spánku, a tím pádem také určuje celý váš den, který je na energii závislý. Vyzkoušejte proto polohu s polštářem mezi nohama a uvidíte, co se bude dít.

Správná poloha rozhoduje o vašem zdraví

Sežeňte si středně velký měkký polštář a vsuňte si jej ve spánku na boku mezi kolena. To vám zaručí, že vaše tělo ve spánku nebude v nepřirozené a zkřivené poloze. Vaše boky budou lépe položené, což vám může ulevit od nepříjemných bolestí.

Ulevte svým zádům a kyčlím

Na chronické bolesti zad vám pomůže už jen vhodně zvolená rehabilitace a s tím spojené cviky přímo pro vaše záda nebo kyčle. Pokud ale chcete podobným problémům předejít nebo je alespoň zmírnit, pokládejte si mezi kolena ve spánku polštář. Držení těla bude i během spánku příkladné, čímž předejdete napětí svalů. Kyčle a záda pak zůstanou bez námahy a bolesti.

Trpíte zánětem sedacího nervu?

Pokud vám lékař diagnostikoval zánět sedacího nervu, můžete cítit bolesti v hýždích a na zadních částech nohou. Převážně pro tyto pacienty je poloha spánku s polštářem ideální, jelikož zabraňuje zhoršování stavu.

Funguje i jako prevence

Zmíněnou spánkovou polohu můžete vyzkoušet i jako prevenci. Pokud se během dne snažíte držet rovná záda, cvičit a protahovat se, abyste předešli nepříjemným obtížím, může vám polštář mezi koleny pomoci s vaším úsilím. Pokud vám vadí samotný polštář, můžete si mezi kolena vložit vhodným způsobem i například deku.

Podobný způsob spánku doporučují lékaři také těhotným, jelikož právě v této době dochází k největším problémům se zády. V noci tak může být jediná příležitost, jak si ulevit.

Zdroj: Healthline.com

Autor: Tereza Málková
zavřít reklamu