Stres? Jednoduše se ho zbavte díky několika tipům

Každý z nás čelí stresu. To je realita moderního života, kde není čas na odpočinek a na čas strávený se svými blízkými. Když je toho skutečně moc, ozve se stres, který na nás může nechat následky. Zbavte se ho, poradíme vám pár tipů, které můžete využít, abyste stres z těla odstranili.

Vzpřímená poloha

Podle studie zveřejněné v časopise Health Psychology, sezení ve vzpřímené poloze vám zlepší náladu a přinese kus potřebné sebeúcty. Tento poznatek vychází z konceptu „ztělesněné poznání“, který uvádí, že naše tělo ovlivňuje emoce a naopak. Takže, pokud jste ve stresu, zapomeňte na to, že se schoulíte do klubíčka, narovnejte se, zvedněte hlavu a dívejte se pouze před sebe.

Obklopte se vůněmi

Pokud chcete mít uvolněnou a klidnou mysl, zvažte nákup několika vonných éterických olejů a difuzéru. Vůně éterických olejů, jako je levandule, heřmánek a jíl, sníují úroveň stresu. Kromě toho vůně oleje také uvolňuje každou část mozku, aby se zajistilo příjemné a hluboké spaní.

Žvýkejte

Podle studie zveřejněné v roce 2009 v časopise Physiology & Behavior, žvýkání výrazně pomohlo snížit hladinu kortizolu a úzkosti. Takže pokud cítíte, že je toho na vás naloženo moc, žvýkejte.

Domácí zvířata

Mít svého domácího mazlíčka má spoustu výhod, a jednou z nich je právě zmírnění stresu. V roce 2002 byla v časopise Psychosomatic Medicine zveřejněna studie, která uvádí, že majitelé domácích zvířat reagovali klidnějším způsobem ve srovnání s lidmi, kteří domácí zvíře nevlastnili. Také byli schopni zvládat úzkost mnohem lépe než ti, co zvířata nemají. Čas strávený s našimi mazlíčky může dělat zázraky.

Jóga

Jóga je perfektní způsob, jak si udržet tělo zdravé jak fyzicky, tak psychicky. Jóga je metoda, která se zaměřuje na dosažení harmonie a synchronizace mezi myslí, tělem a duší – ideální recept na to, jak se zbavit stresu a úzkostí. Začněte pomalu, ze začátku vám postačí 15 minut denně, postupně čas zvyšujte.

Způsobů, které vám od stresu pomůžou je nespočet, stačí si vybrat ty, které vám vyhovují.

Autor: Bára Králová
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu