Superrychlý způsob, jak získat postavu snů!

cvičení (freepik.com)

Představíme vám cviky pro celé tělo, které fantastickou rychlostí spalují kalorie a zbaví vás tukových polštářků. Cvičí se na místě, takže vlastně nic nepotřebujete a můžete hned začít! Na to, abyste získali figuru do plavek, ještě není pozdě!

Jumps

Skákejte energicky z jedné nohy na druhou. Tu nohu, na které přistanete, vždy lehce pokrčte. Paže zapojte také – skočíte-li doleva, zvednete levý loket, skočíte-li doprava, zvednete pravý loket. Skákejte alespoň 1 minutu.

 

Prkno

Udělejte klik tak, že ruce, ramena a lokty se nacházejí v rovnoběžné pozici. Potom jděte nejprve pravou, pak levou rukou do kliku na předloktí. Mezi kliky se vždy vraťte do rovnoběžné pozice prkna. Celý cyklus opakujte pětkrát.

Tahací panák

Pohodlně se rozkročte, paže zvedněte do vzduchu ve tvaru písmena V. Vyskočte a snožte a zároveň spažte ruce nad hlavou. Poskakujte a ruce a nohy dávejte střídavě od sebe a k sobě. Opakujte dvacetkrát.

Box

Postavte se stabilně a pohodlně, chodidla jsou mírně od sebe, jedno je trošku posunuto vpřed. Ruce zatněte v pěst a zatáhněte břicho. Pak začněte boxovat do vzduchu v úrovni ramen a to tak rychle, jak jen zvládnete. V plné energii cvičte 30 vteřin.

Skoky na místě

Postavte se a nohy dejte od sebe na šířku boků. Vyskočte co nejvýše do vzduchu a nohy přitom přitáhněte k břichu. Přistaňte a hurá do dalšího výskoku. Opakujte patnáctkrát.

Hula hop

Pohodlně se postavte, nohy jsou od sebe na šířku boků, ruce v bok. Imitujte stejné pohyby, jako kdybyste kroužili s obručí – boky kruťte ve směru hodinových ručiček. Kroužení můžete dle libosti měnit: větší kroužky, menší kroužky, pomalé a rychlé kroužení. Po 1 minutě změňte směr a pokračujte ještě další minutu.

Střídavé skoky

Postavte se do stoje spatného. Paže ve výši ramen natáhněte dopředu. V této pozici, s rukama nataženýma před sebou, skákejte oběma nohama cik cak, jako byste skákali přes čáru. Nohy musí vždy přistát současně. Cílem je během 30 sekund (pomůže vám časovač) zvládnout co největší množství výskoků.

Kopy

Opět se postavte rovně s nohama od sebe na šířku boků. Potom střídavě oběma nohama vykopávejte před sebe do vzduchu. Zkuste, co nejvýš to jde. A co nejsilněji! Do každého kopu dejte maximum! Paže jsou napnuté a šviháte jimi do rytmu.

Sprint

Na místě běžte, přitom střídavě přitahujte levou a pravou nohu směrem k hrudnímu koši. Pohyby provádějte důkladně, ale co nejrychleji vám to půjde.

Tip pro zrychlení: při skoku dopadejte pouze na špičky, nikoli na celou nohu, tím celé cvičení zrychlíte.

Horolezec

Jděte do kliku a střídavě přitahujte obě kolena k hrudi. Trup držte co nejvíce rovně. Opakujte desetkrát na každou stranu.

Autor: Bára Králová
Prohlédnout si všechny fotografie (6)

Mohlo by Vás zajímat​