Toužíte po gelových nehtech? Zvažte riziko nepříjemné alergie

Upravené nehty jsou v dnešní době běžnou součástí péče o tělo. Ne každý z nás si ale může dovolit časově náročné úpravy z domova, proto mnoho lidí volí jednodušší variantu. Návštěva kosmetického salonu a manikúry je brána jako relaxační zážitek, a navíc odejdete s krásnými nehty. Jaká jsou ale rizika, pokud se rozhodnete pro gelové nehty?

Zeslábnutí nehtů

Ač se nehty zdají pevné, měli byste se k nim chovat šetrně. Než si vyberete salón pro úpravu nehtů, ověřte si, jakým způsobem manikúru provádějí. Pro manikérky je mnohem snazší používat elektrické pilníky, ovšem v takovém případě hrozí, že se nehet přebrousí, ztratí svou sílu a v budoucnu se bude lámat. Volte raději salony, kde využívají manuálního broušení a k nehtům se chovají citlivě.

Má vaše manikérka licenci?

Svěřujte se jen do péče profesionálů. Stejně jako mají lékaři potřebný diplom, také manikérky procházejí různými kurzy a školeními. Zajímejte se o to, zdali některý z kurzů postoupili, jaké mají certifikáty, abyste měli jistotu, že bude s vašimi nehty zacházeno šetrně. Pokud se za levnější cenu svěříte do rukou amatéra, můžete později trpět na zarudlé okolí nehtů, plísně a další problémy.

Používané látky

Během manikúry byte měli mít přehled o tom, jaké chemické látky jsou na vše ruce nanášeny. Sledujte proto, zdali jsou produkty v originálních obalech a dotazujte se na složení. Gely mohou u některých jedinců vyvolávat alergické reakce v podobě hnisání a plísní. Jakmile podobné problémy po manikúře zpozorujete, nechte si gelové nehty ihned odstranit. Svědění, pálení a bolest k manikúře nepatří.

Pozor na UV lampy

Aby gel perfektně zatvrdnul, využívají manikérky UV lampy. Právě kvůli jejich záření byste měli manikúru navštěvovat maximálně jednou za tři týdny, nikoli častěji. V salonu se neváhejte zeptat na revize zařízení, používanou technologii a další podrobnosti. V některých salonech dokonce dostanete i ochranný krém a rukavice, aby vaše kůže při záření trpěla co nejméně. Pokud vás pod světlem nehty pálí, vždy upozorněte manikérku.

Zdroj: Health.com, Dermatologyandlasercenterofchapelhill.com

Autor: Tereza Málková
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu