Trápí vás bolest kloubů? Masáž i teplá lázeň mohou pomoci

Vaše klouby snášejí neuvěřitelné množství stresu. Spojují vaše kosti, podporují vaši váhu, a především umožňují pohyb. Přestože jsou klouby navrženy tak, aby zvládly veškerý stres, který na ně kladete, někdy trpí opotřebením, a výsledná bolest kloubů, jinak známá jako artralgie, může být velmi nepříjemná. Jak si od ní můžete ulevit?

Kryoterapie

Studené teploty snižují průtok krve, díky čemuž dochází ke snížení otoků tkání. Když zacítíte bolest, naneste na zasaženou oblast ledový sáček. Ten přikládejte každou hodinu po dobu 15 minut. Následující den naneste led pouze čtyřikrát, nebo pětkrát, stále po dobu 15 minut. Tento proces je nezbytný pro úlevu od bolesti kloubů. Mějte však na paměti, že led nikdy nepřikládejte přímo na kůži.

Hydroterapie

Teplá voda zmírní tlak, který je vyvíjen na klouby a svaly, takže teplá koupel může udělat zázraky, okamžitě zmírní bolesti kloubů v kolenou a kyčlích. Ponořte postiženou oblast do vody a masírujte ji, abyste stimulovali průtok krve.

Masáž

Masáž je vynikající způsob, který dokáže zmírnit bolest kloubů v kolenou, pánvi a kyčlích. Můžete využít profesionálních služeb u fyzioterapeutů nebo masérů, ale také si můžete postiženou oblast namasírovat sami. Používejte k tomu mentolovou mast, která bolestivé místo zklidňuje. Kromě toho nezapomeňte, že při masáži těla by směr vašich tahů měl vždy směřovat k srdci.

Cvičení

Při výběru cvičení zvolte to, které vám umožní pohybovat se v mezích vaší bolesti a nezpůsobuje další bolest kloubům (například kolena). To znamená, že někdy při cvičení můžete pociťovat slabou bolest, ale měla by být snesitelná. Nicméně – a to je klíčové – cvičení může zvýšit sílu a flexibilitu vašich kloubů, a tím zabránit potenciální bolesti kloubů.

Pokud trpíte bolestmi kloubů, je naprosto nezbytné navštívit svého lékaře v co nejbližším termínu, aby řádně vyhodnotil situaci a dopady bolesti se zmírnily.

Autor: Bára Králová
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu