Trápí vás chronické bolesti zad či kloubů? Řešením může být Dornova metoda

Problémy s bolestí zad, kyčlí, kolen a dalších kloubů trápí téměř polovinu populace ve vyspělých zemích. Tyto potíže jsou tak často považovány za jednu z civilizačních nemocí. Jejich příčinou je v mnoha případech náš pohodlný a ne úplně zdravý způsob života. Především naprostý nedostatek fyzické aktivity v kombinaci se špatným držením těla. Jedním ze způsobů, jak s těmito problémy bojovat, je tak zvaná Dornova metoda. Ještě jste o ní neslyšeli?

Magická kombinace pohybu a tlaku

Jedná se o speciální metodu, která využívá jemný tlak, jehož prostřednictvím se účinně vyrovnává statika těla. To napomáhá ke zmírnění mnoha potíží a bolestí související s naším pohybovým aparátem. Vzhledem k tomu, že Dornova metoda pomáhá odstraňovat nejen potíže a bloky fyzické, ale i psychické, je řazena do celostní medicíny. Jejím zakladatelem byl Dieter Dorn, vlastník pily z Německa, který si jednoho dne poškodil páteř při zvedání těžkého kmene.

Zjednodušeně řečeno je základním principem Dornovy metody uvedení obratlů a dalších kloubů do jejich správné polohy. Jednotlivé klouby se do správné polohy dostávají kombinací pohybů pacienta a jemného tlaku prstů terapeuta. Umístění do této polohy pak umožní otevření bran energií, které mohou v lidském těle lépe proudit. To má na tělo mnohostranný pozitivní vliv. Správně prováděná metoda je zcela bezbolestná a může ji provádět nejen lékař, ale také fyzioterapeut či speciálně vyškolený masér.

Pomůže nejen při bolestech kloubů

Pro účinnost metody je důležité také to, aby pacient následně pravidelně a poctivě prováděl speciální zadané cviky a pracoval také na odstranění nesprávných pohybových návyků. Jinak by mohlo brzy dojít opět k tomu, že se klouby vrátí do původní špatné pozice. Jak jsme již uvedli, Dornova metoda pomáhá nejen při fyzických bolestech pohybového aparátu, ale ulevuje i od dalších zdravotních kompilací, například migrén, vysokého tlaku, problémů se zrakem či špatnou koncentrací.

Zdroj: dmta.org.uk

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu