Trápí vás cystické akné? Vytvořte si nové návyky, které vás jej zbaví

Akné je nejen nevzhledné, ale dokáže být velmi bolestivé. Netrápí pouze dospívající, ale řada žen s ním bojuje minimálně do přechodu, než se jejich hormony ustálí.

Cystické akné se nejčastěji vyskytuje v oblasti brady a čelisti. Přečtěte si několik rad, které vám pomohou v boji proti těmto nevzhledným pupínkům.

Nejčastější chyby, kterých se lidé s cystickým akné dopouštějí

Přestaňte se dotýkat tváře a brady – zdá se to jako snadné pravidlo, ale opak je pravdou. Zkuste pozorovat sami sebe, kolikrát se během dne dotknete svého obličeje. Ze svých rukou tak přenášíte na tvář plno nečistot, jež vznik akné podporují .

Mobilní telefon udržujte čistý – tento přístroj si přikládáte k obličeji hned několikrát denně. Je na něm však spousta bacilů, stejně jako na vašich rukou, proto musíte dbát na to, aby byl stále čistý.

Velký nepřítel je stres a nedostatek spánku

V životě vás ovlivňuje spousta problémů a jiných záležitostí, jaké musíte řešit. To ve vás vyvolává stres a pocit úzkosti. Bohužel tyto stavy se neblaze podepisují právě na vašem obličeji. Snižte stres na minimum. Relaxujte nebo meditujte.  Začněte cvičit nebo celkově změňte váš životní styl. Nezapomínejte ani na pravidelný spánek, který přispívá k vaší mentální pohodě. Uvidíte, že se časem zlepší i vaše pleť.

Teplá voda s citrónem

Pokud nechcete rovnou měnit celý svůj životní styl, alespoň do svého života zařaďte jednu velmi důležitou věc. Pijte teplou vodu, do které si vymačkáte jeden citrón. Tento zvyk zařaďte jako první věc, co uděláte hned po probuzení. Vypijte tuto vodu hned, dokud je co nejteplejší. Dokonale to pročistí vaše tělo zevnitř. Dostanete do těla potřebný vitamín C a snížíte v těle toxiny a bakterie v tenkém střevě.

Všechny tyto rady vám pomohou zbavit se nevzhledného cystického akné, které snižuje vaše sebevědomí.

Zdroj: Healthline | foto: freepik

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT