Ušní infekce lze léčit i přírodními prostředky. Jaké to jsou?

Patříte mezi ty, kteří od svého dětství trpí na záněty středního ucha? Ušní infekce postihují jak dospělé, tak děti, a vyznačuje se skutečně nepříjemnými a silnými bolestmi. Věděli jste však, že si od nich můžete pomoci i přírodními produkty, které jsou svými vlastnostmi velmi účinné?

Česnekový olej

Věděli jste, že česnekový olej je hojně využíván při zánětech a infekcích? Česnek má totiž silné antimikrobiální, antivirové a antimykotické vlastnosti a velmi pozitivní vliv na dobrý imunitní systém. Je považován za „přírodní antibiotikum“, proto jej můžete použít i při léčbě zánětu ucha. Olej se dostane až ke kořenům ušní infekce, a tak zničí škodlivé patogeny.

Probiotika

Probiotika jsou často zařazena na seznamy komplementárního a alternativního lékařství, jelikož projevily svou účinnost v případě dětských infekcí uší. Samotná infekce naznačuje, že byste měli svou imunitu posílit. Jeden z nejlepších způsobů, jak toho dosáhnout, je právě pomocí probiotik, která jsou k dispozici volně prodejné jako doplněk stravy.

Nebo je můžete získat tím, že do svého jídelníčku zařadíte potraviny jako je kefír, probiotický jogurt, kimchi, kombucha apod. Některé kmeny těchto „dobrých“ bakterií, které se přirozeně vyskytují v těle, mohou pomoci zabránit infekcím uší u kojenců a dětí.

Divizna

Už jste se setkali s rostlinou jménem divizna? Olej vyrobený z květů této rostliny je známý tím, že je jedním z nejlepších přírodních prostředků, který rozpouští hleny, tlumí křeče průdušek a pomáhá při zánětech. Tinktura obsahující výtažky z divizny slouží i jako přírodní lék na infekce uší, který napomáhá také od bolesti.

Potravinové alergie

Jednou ze základních příčin ušních infekcí mohou být potravinové alergie. Pokud je vaše dítě alergické na lepek, mléčné výrobky, ořechy nebo jiné potraviny, může to přispět k rozvoji infekcí uší. Pokud vy, nebo vaše dítě trpíte chronickými ušními infekcemi, je dobré si nechat udělat test na citlivost potravin, který vám prozradí, na které jídlo jste alergičtí.

Infekce uší jsou často doprovázeny horečkami, proto raději navštivte svého lékaře.

Autor: Bára Králová
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu