Víte, jak si vybrat nejlepší balanční podložku?

Balanční podložka je skvělá věc nejen ke zlepšení rovnováhy vašeho těla, ale i k jeho celkovému posílení. Má navíc velmi širokou škálu použití, při troše fantazie a inspirace z internetu budete podložku moci využívat prakticky kdekoliv.

Pro někoho, kdo tuto věc vidí poprvé, však může být velice obtížný její nákup. A právě proto se v dnešním článku zaměříme na několik užitečných rad a tipů, s nimiž se pořízení balanční položky stane doslova hračkou.

Proč si pořídit balanční podložku na sezení?

Existuje hned několik různých druhů těchto cvičebních pomůcek, které se pochopitelně liší svým použitím. Například balanční podložka na sezení je jednoduchá pomůcka pro cvičení u počítače. Pokud pracujete v kanceláři, pak jistě víte, o čem mluvíme. Celé dny jste přikovaní k židli a obrazovce, takže se nemůžete pomalu ani protáhnout. Tuto podložku lze ovšem využívat také při rehabilitaci na koordinaci rovnováhy těla, na tu působí více než příznivě.

Balanční polštář je naprosto bezpečný, tudíž je vhodný pro všechny věkové kategorie. Při jeho používání se tak nemáte čeho bát. Dokáže vám navíc vcelku nenáročně a jednoduše pomoci od vleklých bolestí zad nebo krční páteře, a to vše z pohodlí vaší židle. Pochopitelně je můžete využít i na masáž nohou, nebo pro rehabilitační cvičení. Pro náročnější cviky se ovšem více hodí balanční podložka Bosu.

Na co všechno je balanční podložka prospěšná?

Balanční podložka je ovšem vhodná na daleko větší množství cviků, než je pouhé zlepšení koordinace. Například na ní budete posilovat izolované svaly, které by za normálních okolností vůbec nebyly zapojeny. Posílíte i takzvané hluboké svaly, jež dostávají zabrat právě při kondičních nebo balančních cvičeních na podložce. Mimo svalů ocení cvičení také vaše klouby, protože cviky balanční podložka pomáhají na stabilizaci a posílení ramen, kyčelních kloubů, kolen a kotníků.

Tím předejdete zranění zejména v oblasti kolen, které tímto způsobem stabilizujete a posílíte ve všech směrech. Vyhnete se tak riziku poškozeným meniskům nebo natrženým či prasklým vazům. Jelikož se jedná o cvičení, tak balanční podložky přispívají i ke spalování tuků a kalorií. K zachování rovnováhy na nestabilní podložce totiž musí svaly velice intenzivně pracovat, což vede až k překvapivě velkému spalování kalorií.

Kde budete balanční podložku využívat?

Jedním z nejdůležitějších kritérií při výběru podložky je její umístění, protože ne všechny typy se hodí pro stejný druh cvičení. Jsou totiž nabízeny hned v několika různých velikostech, a proto by se vám při špatném výběru mohlo snadno stát, že se vám do malého bytu nevejde.

Cviky na balanční podložce nebude možné provádět, tudíž její pořízení pozbývá smyslu. Pokud tedy plánujete cvičit ve stísněných prostorech, kupte si podložku menších rozměrů, která se bude i lépe přenášet. Výsledný efekt stabilizace a koordinace bude navíc stejný, jako u větší pomůcky.

Kdo bude balanční podložku využívat?

Dalším zásadním parametrem výběru balanční podložky je otázka, kdo ji bude nejvíce využívat. Balanční podložka má totiž omezenou nosnost, a proto by nemusela některé své majitele udržet. Pokud si vybíráte pomůcku pro sebe, řiďte se jednoduše svou vahou a klidně si nechte i nějaké to kilo rezervu.

Cvičení na balanční podložce však může podstupovat celá rodina, v takovém případě bychom doporučovali nákup pomůcky s nosností vyšší. Budete mít jistotu, že při provádění náročnějších cviků podložka vydrží a nerozpadne se.

Proč si pořídit celogumové balanční podložky?

Balanční podložka zvaná čočka je z obou stran vyboulená, a proto mnohokrát zvyšuje samotnou náročnost cvičení. Má daleko menší průměr a většinou je vybavena masážními vroubky. Jsou velmi malé a skladné, tudíž se skvěle hodí pro cvičení v menších prostorách, jako jsou panelákové byty.

Čtěte také: Když přestanete cvičit – co to může udělat s vaším tělem?

Lze je snadno vyfouknout a nafouknout, čímž si budete snadno regulovat náročnost jednotlivých cviků. Tím se stane vaše cvičení daleko efektivnější. Balanční podložka je oproti tomu o dost větší, a proto na ní lze posilovat obě končetiny naráz. To však není u těchto malých gumových placek možné, tudíž jich při cvičení klidně používejte víc.

Balanční podložka je skvělá pomůcka, se kterou ulevíte nejen vašim zádům a krční páteři, ale také dalším částem vašeho těla. Pokud ji budete správně využívat, posílíte svoje tělo a svůj organismus. Pevně věříme, že si při nákupu podložky na naše rady vzpomenete.

Autorský text

Autor: Michaela Richterová
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu