Řekneme vám, který lék pomůže na vše, a ještě je elixírem mládí. Samozřejmě, řeč je o sexu!

Podle vědců je sex elixírem mládí. A pravidelné milování ovlivňuje mnoho neduhů, které vás mohou trápit.

První, ale nikoli poslední

V první řadě se lékaři shodují na tom, že sex posiluje imunitu, zlepšuje činnost srdce a snižuje riziko vzniku rakoviny prostaty. Zdravý sexuální život vede navíc k lepšímu a klidnějšímu spánku. Výzkumy spánku ukázaly, že v případě nespavosti jde o globální epidemii a že problémy se spánkem má až 45 % populace. Nespavost přitom zásadně ovlivňuje celkové zdraví. Nabízí se, jak na to!

Sex je lékem na…

Více poloh a hodně vášně nepochybně přispívá k únavě a následnému dobrému a hlubokému spánku. Průměrný pohlavní styk trvá podle výzkumů pouze kolem 10 minut, ale bohatě to stačí k tomu, aby váš spánek byl mnohem kvalitnější.

Podle sexuologů sexuálně aktivní lidé méně trpí nachlazením či chřipkou. A opět, stačí se pomilovat 2x týdně a budete mít proti lidem sexuálně neaktivním vyšší hladinu protilátek, které chrání tělo před viry. To nezní až tak špatně, že? Nikdo vás nenutí souložit každý den několikrát, aby se objevily nějaké výsledky.

Sexem ku chytrosti!

Dokonce bylo prokázáno, že pravidelný sex obnovuje mozkové buňky. (A o těch se říká, že prý s věkem pouze ubývají.) Sex podporuje tvorbu neuronů zejména v hippocampu, centru paměti a učení. Sami tak dokážeme zbrzdit výše zmíněný úbytek mozkových buněk, pravdou je, že od 35 let věku člověk ztrácí 7.000 mozkových buněk denně.

Další studie, zaměřené na sexuální aktivitu seniorů, prokázaly, že u nich dochází k mnohem menšímu vzniku demence a čelí jen polovičnímu riziku infarktu a mozkové mrtvice. Strach z úmrtí během sexu u seniorů je nepodložený, týká se asi 1 % lidí, a to zejména těch obézních, ve špatné kondici a nad 50 let.

A co ještě sex zvládne?

  • Vlasy – sex produkuje estrogen, který vlasům dodává přirozený lesk.
  • Pleť – pot, který se při milostných hrátkách uvolňuje, pročišťuje póry, snižuje riziko vzniku dermatitidy, vyrážek a kožních skvrn.
  • Tělo – při aktivitě spálí velké množství kalorií a protáhne snad každý sval v těle.
  • Hlava – sex uvolňuje endorfin, což je lék na deprese i na migrénu.

I když jde o zajímavé informace, určitě se k sexu nenuťte, pokud se vám nechce. Možná by takové přemáhání ani nepřineslo kýžené výsledky. A taky, pokud nemáte stálou partnerku a na 2 až 3 noci v týdnu budete pokaždé hledat jinou, pozor na to, abyste nedopadli jako Charlie Sheen, který to se závislostí na alkoholu, drogách a sexu dotáhl až k onemocnění AIDS.

Autor: Michaela Richterová
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu