Žádný plán a bez rozcvičky aneb tyto a mnohé další chyby mohou ovlivnit vaše kroky k lepší kondici

Rozhodli jste se, že se sebou začnete něco dělat, a tak jste se pustili do zlepšení vaší fyzičky? Samozřejmě, všechno nejde hned – a účinky začnou být vidět až za nějakou dobu. Jenže pokud při cvičení děláte určité chyby, výsledků se nedočkáte. Jaké chyby máme na mysli?

Lžete sami sobě

Výživa je základním klíčem ke správné kondici. Proto lhaní o tom, co jíte, vám nijak nepomůže. Zejména byste se měli vyvarovat lhaní o stravovacích návycích sobě samé. Abyste za sebou viděli nějaké výsledky, je důležité se na svou stravu zaměřit a hlídat ji.

Vynecháváte rozcvičku

Než se pustíte do intenzivního tréninku, je důležité tělo zahřát a protáhnout svaly. Věnujte před každým cvičením alespoň pět minut zahřívacímu kolečku, svaly se pak lépe formují a vy se vyhnete možnému potenciálnímu zranění.

Protažení na závěr tréninku

Po dokončení cvičení byste měli věnovat čas i protažení, což pomůže svalům se ochladit a zabránit tak zranění. Abyste se vyhnuli i bolesti svalů, je dobré si po tréninku zajít na masáž.

Nepřehlédněte: Fakta o cvičení, která vás nakopnou k aktivnímu stylu života. I 10 minut tréninku má smysl.

Nemáte plán

Plánování cvičení dopředu je zásadní, protože vám pomůže držet se režimu. Mít nastavený plán, to je také skvělý způsob, jak si stanovit své cíle. Navíc, když plánujete předem, můžete se ujistit, že děláte cviky, díky nimž posílíte celé tělo.

Neodpočíváte

Nejčastější chybou, jakou začátečník dělá, je ta, že vynechává dny, které jsou určeny pro zotavení svalů. Tím, že budete cvičit každý den, jen zpomalíte účinky cvičení.

Jídlo jako forma odměny

Vaší motivací by rozhodně nemělo být jídlo. Je dobré se nad cvičením zamyslet a najít si na něm něco, co vás baví. I když někdy někomu trvá najít správnou filozofii cvičení, nevzdávejte to. jakmile ji najdete, uvidíte, že výsledky budou den ode dne lepší.

Autor: Michaela Richterová
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu