Zařaďte do svého jídelníčku granátové jablko. Prospěje vašim očím, pleti i trávení!

Granátové jablko, nevšední ovoce, které je již mnoho tisíciletí spojováno s mládím, krásou a zdravím. Nejnovější vědecké studie navíc potvrdily, že se zdaleka nejedná o mylné tvrzení. Tento plod je totiž plný mnoha zdraví prospěšných látek, jako jsou antioxidanty, aminokyseliny, vláknina či nenasycené mastné kyseliny. Jako každé ovoce v sobě samozřejmě ukrývá i množství vitamínů a minerálů. Z vitamínů se jedná zejména o vitamíny A, E, C a B, z minerálních látek pak o vápník, fosfor, jód, železo, draslík, sodík či hořčík.

Pro lepší zrak

Vzhledem k velkému množství vitamínu A a specifických flavonoidů, které mají schopnost aktivovat metabolické procesy v tkáních oka, jsou granátová jablka velmi prospěšná pro zdraví našich očí. Jejich pravidelná konzumace obecně napomáhá ke zlepšení vidění a zároveň zmírnění některých potíži, jako je například šedý zákal či šeroslepost. Lékaři z tohoto důvodu tak doporučují konzumaci granátových jablek či pití šťávy z nich vyrobené zejména starším osobám.

Pro krásnější a skvěle vypadající pleť

Velmi pozitivní účinky má konzumace granátových jablek rovněž na naši pleť. Mladistvým dokáží pomoci od problémů s akné, neboť obsahují pestré spektrum přírodních organických kyselin, například kyselinu citrónovou, jablečnou či šťavelovou, které mají na problematickou pleť velmi pozitivní vliv. Kosmetičky doporučují aplikaci speciální pleťové masky vyrobené smícháním zrnek granátového jablka, zakysané smetany a čerstvě vymačkané šťávy granátového jablka.

Pro správnou funkci trávicí soustavy

Díky vysokému obsahu nerozpustné vlákniny působí granátová jablka blahodárně také na trávicí soustavu a problémy s ní spojené. Jejich konzumace se dokonce doporučuje i v případě průjmu, některé látky v nich obsažené totiž pomáhají bojovat s nejrůznějšími bakteriemi a patogeny.

Pro spokojenější partnerský život

Granátová jablka mají pozitivní vliv i na partnerský život. Mužům jich konzumace může pomoci jako prevence před problémy s potencí, ženám jejich konzumace uleví od problémů s menopauzou či menstruací. Zrníčka granátového jablka totiž obsahují specifické oleje, které pomáhají k obnovení  hormonální rovnováhy.

Zdroj: medicalnewstoday.com

Autor: Martina Šťastná
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu