Zázračný nápoj: Kombucha vás zbaví mnoha zdravotních obtíží

Vytvořte si domácí nápoj vybavený probiotiky a mnoha prospěšnými látkami. Stačí vám k tomu jen houba zvaná kombucha, která pomocí procesu fermentace z vašeho čaje udělá blahodárný nápoj. Ušetříte spoustu peněz za doplňky stravy a svému tělu dopřejete skvělou péči.

Kde kombuchu seženete?

Na pohled připomíná slizkou houbu, lišejník nebo kus gumového materiálu. Výhodou je, že ji nebudete muset konzumovat, jen vám pomůže připravit zdravý nápoj. V běžném supermarketu na ni bohužel nenarazíte, protože je náročná na podmínky, ale objevíte ji ve specializovaných prodejnách se zdravou výživou.

Kromě samotné houby si pořiďte ještě černý i zelený čaj vyšší kvality a kromě toho spoustu cukru, kterým se budou bakterie živit. Bohužel vám tento organismus okamžitě uhyne v kovové nádobě, proto si pořiďte spíše plastový zavírací kýbl nebo sklenici s tmavým sklem.

Zázračný nápoj z východu

V Číně a Japonsku využívají sílu této houby již stovky let. Nápoj, který je z ní připraven totiž dokáže hubit spoustu přemnožených a neprospěšných bakterií díky probiotikům a mléčným kulturám, které vytvoří. Stačí kombuchu nechat kvasit ve slazeném zeleném nebo černém čaji, a to po dobu přibližně deseti dnů.

Řešení zdravotních obtíží

Lidé, kteří konzumují nápoj dlouhodobě, přiznávají, že se jim zlepšil trávící systém, nepociťují takovou plnost, plynatost a cítí se méně unavení. Některým se dokonce konečně po letech snažení podařilo zhubnout. Tlusté střevo totiž vlivem kombuchy pracuje se zdravou a prospěšnou mikroflórou, což se brzy na zdraví projeví.

Nemocné střevo nedokáže vstřebávat prospěšné látky, a proto některé vitamíny a minerály mohou přijít vniveč. Jakmile ale střevní stěnu posílíte, budete se divit, jak se vám rázem zlepší pokožka, stav vlasů, nehtů nebo zubů.

Ve spojení se zeleným čajem omezuje nápoj hladinu cholesterolu a kontroluje krevní cukr. Díky tomu nebudete do budoucna bojovat s cukrovkou a dalšími civilizačními chorobami.

Zdroj: Healthline.com

Autor: Tereza Málková
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu