Zbavte se chronické migrény. Pomůže vám i domácí léčba

Migréna je charakterizovaná jako silná a neutichající bolest hlavy. V případě, že se jedná o chronickou formu, vrací se tento neduh opakovaně a trápí pacienta i dlouhé hodiny. Někdy je doprovázen také slabostí, závratěmi, nevolnostmi a citlivostí na zvuk a světlo. Pokud nechcete spoléhat na průmyslové léky, existuje několik přírodních možností, které k zastavení migrény můžete využít doma.

Změňte stravu

Jedním z hlavních viníků je i zdánlivě nevinná čokoláda. Když dostanete chuť na sladké, dopřejte si raději ovoce, jelikož čokoláda migrénu často spouští. Stejně neblahé účinky projevuje také kouření, alkohol, ale i časté pití kávy. Jednoduše si tak vaše tělo může říkat o změnu. Vyzkoušejte změnu jídelníčku a zařazení sportu do běžného denního programu.

Vnímejte svůj duševní stav

K migréně vás také může dohnat vypětí a zhoršený psychický stav. Jestliže dlouhodobě pozorujete, že jste na pokraji sil, bojujete s přemírou úkolů a přepínáte se, dejte si pauzu, aby vaše tělo mohlo načerpat síly. Ideálně byste relaxování měli zařadit do každého dne, aby si mozek stihl odpočinout.

Vyzkoušejte akupresuru

Doteky a tlak v určitých místech se v léčbě migrény ukázaly být opravdu efektivní. K takové masáži ale bude třeba najít odborníka, který ví, v jaké části má tlakem působit. Pro laika je téměř nemožné dosáhnout pozitivních výsledků, jelikož nezná techniku. Jednoduché cviky vás ale může odborník na akupresuru naučit, a jakmile se objeví bolest hlavy, stačí je aplikovat.

Dopřejte si okamžitý klid

Tělo přivolává migrénu ve chvíli, kdy naléhavě potřebuje odpočinek. Vyhledejte proto tmavší místo, kde budete z dosahu světla, vypněte zvuky, z dosahu odstraňte všechna elektronická zařízení a oddejte se odpočinku. Pomoci vám mohou i jemné vonné svíčky a tyčinky. Některé jsou přímo určené na migrénu.

Zdroj: Medicalnewstoday.com

Autor: Tereza Málková
zavřít reklamu