Zbavte se oparu pomocí nezvyklých rad

Stejně jako na běžné nachlazení, tak ani na opary neexistuje žádný lék, který by vás jich hned zbavil. Existují ale rady, které od oparů uleví.

Opary jsou malé puchýře, které vznikají na rtech nebo kolem úst a jsou způsobeny virem herpes simplex. Virus je vysoce nakažlivý. Většinu času zůstává nečinný, ale může být spuštěn, jakmile jsme ve stresu či depresi – nebo i zhoršeným počasím.

Vychutnejte si chuť vanilky

Čistý vanilkový extrakt může zastavit nepříjemné opary již v počátku. Jakmile zacítíte brnění nebo pálení na rtu, jednoduše namočte vatovou tyčinku do vanilkového extraktu a naneste několik minut přímo na bolestivé místo, opakujte až čtyřikrát denně.

Ušní maz jako první pomoc

Teď to bude znít hodně bizarně, ale někteří lidé se spoléhají na ušní maz. Ano, slyšíte správně, ušní maz totiž vykazuje anti-herpesovou aktivitu. Postižené místo jím potírejte několikrát za den.

Kořen lékořice má zázračné účinky

Kyselina glycyrrhizová, složka nalezená v kořenech lékořice, se snadno dostane do vnitra oparu, protože obsahuje protizánětlivé a antivirové vlastnosti. Smíchejte lékořicový prášek, nebo extrakt z kořene lékořice s čistou vazelínou a tenkou vrstvou potřete bolavé místo. Nechte tuto směs působit přes noc.

Poslední záchrana – odlakovač

Některé ženy dokonce k rychlé léčbě oparu využívají odlakovač na nehty s acetonem. Naneste jej na vatový tamponek, který na postižené místo přikládejte několikrát za den.

Osvědčená zubní pasta

Zubní pasta obsahující jedlou sodu se využívá mnoho let k léčbě zimy nebo koutku. Jednoduše si zubní pastu naneste na puchýřek a nechte přes noc působit. Opar vyschne a mentolové účinky pasty vás zbaví bolesti.

Použít můžete i mléko

Kromě toho, že mléko je bohatým zdrojem vápníku, obsahuje proteiny, jako jsou imunoglobuliny (protilátky), které brání virům. Namočte vatový tampón do mléka a aplikujte přímo na bolestivé místo. Nakonec toto místo přetřete vazelínou.

My jsme vám představili možnosti z domácího prostředí, ale v lékárnách naleznete běžně dostupné přípravky, které vám s oparem pomůžou.

Autor: Bára Králová
ZAVŘÍT