Zdravé a rychlé svačinky, po kterých nepřiberete

Ať už jste vyznavači různých redukčních stravovacích plánů nebo chcete svému tělu dopřát trochu toho zdravého jídla, připravili jsme pro vás šest běžných svačinek, které jsou nejen prospěšné pro vaše zdraví, ale také pro vaši postavu, protože nepřesahují víc jak 100 kcal.

Mandle

Ořechy jsou ideální svačinkou během dne, jsou zdrojem bílkovin a také bohaté na zdravé tuky. Ačkoli se to nezdá, dlouho po jejich konzumaci si budete připadat sytí. Mají nízký obsah cholesterolu, vysoký obsah vlákniny a také méně než 100 kalorií, díky čemuž jsou perfektní volbou v uspěchaném a hektickém dnu.

Proteinový koktejl

Jestliže hledáte jednoduchou a rychlou svačinu s nízkým obsahem sacharidů a nízkými kaloriemi, sáhněte po proteinovém koktejlu. Na výběr máte mnoho druhů a chutí – jaký si vyberete, to už záleží pouze na vás.

Fazole edamame

Pokud jde o zdravé svačiny, fazole edamame na žebříčku zdravých surovin vedou. Jen polovina šálku těchto fazolí obsahuje 8 gramů bílkovin a 44 gramy vlákniny, což způsobí delší pocit sytosti.

Mrkev a hummus

Pokud dáváte přednost pikantním svačinám před těmi sladkými, pak je kombinace křupavé mrkve a hummusu tou pravou. Abyste nepřekročili 100 kalorií, osm baby karotek vám poskytne dostatek vitamínu A a beta karotenu, zatímco hummus je plný bílkovin.

Nepřehlédněte: Hrášek aneb zelený zázrak ze zahrádky, o kterém možná nevíte.

Jablko a arašídové máslo

Dokonalou rovnováhu mezi sladkým a slaným poskytuje svačina, co se skládá z jablka a arašídového másla. Ovšem pozor, nepřežeňte to s arašídovým máslem, stačí pouhé dvě lžičky.

Čokoládové rýžové chlebíky

Rýžové chleby jsou oblíbeným občerstvením pro každého, kdo se snaží si vybírat zdravější alternativy. Jsou k dispozici v různých příchutích a obvykle dosahují přibližně 100 kalorií na jeden plátek. Chcete-li potlačit chutě na sladké, zkuste rýžový koláč potažený hořkou nebo mléčnou čokoládou.

Tak jako snídaně, i svačiny jsou pro nás velmi důležité. Nezapomínejte na ně.

Autor: Michaela Richterová
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu