Zdravý jídelníček sám o sobě nestačí. Poradíme vám, které cviky jsou nejefektivnější!

Pokud chcete dosáhnout těch nejlepších výsledků, úprava jídelníčku sama o sobě stačit nebude. Zacvičte si sérii jednoduchých cviků v pohodlí svého domova – cvičit byste měli při dodržování výše uvedených jídelníčku, ať už muži nebo ženy, ideálně ob den. Sestava cvičení na doma by měla vypadat takto:

Dřepy

Dřepy jsou skvělými cviky jak pro muže, tak pro ženy. U žen jsou oblíbenější, protože dokonale procvičí spodní partie – zejména zvednou zadeček. Váha těla by měla být na patách, nohy rozkročte na šířku ramen a špičky vytočte mírně od sebe. Vrchní část těla by se neměla předklánět dopředu. Zůstat byste měli ve vzpřímené poloze s narovnanými zády.

Sedy, lehy

Sedy lehy jsou klasickým typem cviku pro hubnutí a tvarování břicha. I když si myslíme, že je známe dokonale, často při jejich cvičení opakujme chyby. Často se pak divíme, proč špíčky na břiše nechtějí mizet, i když se skutečně snažíme.

Lehněte se na podložku, nohy pokrčte v kolenou a chodidla si položte rovně na zem. Ruce položte na protilehlá ramena – do kříže nebo je dejte do kříže za hlavu. Pupík vtáhněte směrem dolů – k páteři. Paty musí být po celou dobu pevně na zemi, jako přikované. Opatrně se zvedejte – začněte hlavou a pak zvedejte i ramena a lopatky.

Očima se dívejte na kolena a horní polovinu těla dostaňte do devadesátistupňového úhlu. V této pozici setrvejte asi vteřinu a pomalu se vraťte zase na zem – už si ale nelehejte, tělo by mělo zůstat asi 2 centimetry nad zemí a cvik opakujte tolikrát, kolikrát to půjde.

Výpady

Stoupněte si do mírného rozkroku a pokrčte obě kolena zároveň – měla by svírat pravý úhel. Jedna noha jde vždy dopředu, ale kolena by se neměla dotýkat země. Střídejte pravou a levou nohu a chodidla držte pevně na zemi. Nohy vystřídejte alespoň desetkrát a zopakujte celou sérii asi 2 – 3krát.

Zvedání pánve

Skvělý cvik, který se provádí vleže, posiluje pánev a tvaruje zadeček. Lehněte si pohodlně na podložku a mírně rozkročte nohy. Zvedejte pánev – v poloze můžete i chvíli vytrvat a pak se vraťte dolů na podložku. Opakujte asi 20krát po 2 – 3 sériích.

Co jíst, když se snažíme zhubnout tuky na břiše?

Pokud se chcete zbavit tukových zásob v oblasti bříška, je strava to nejdůležitější a cvičení je až jako doplněk. Dokonale ploché bříško vám nezaručí dřina v posilovně, ale vhodně zvolené potraviny.

Vločky jsou bohatým zdrojem vlákniny, a navíc vás skutečně na dlouho zasytí, jíst byste je měli každé ráno.

Ořechy jsou zdrojem zdravých tuků a ideální jsou na svačinku – hrstka ořechů zažene chuť na něco dobrého a zasytí vás.

Borůvky, pokud je budete konzumovat pravidelně, pomohou vám spálit břišní tuk. Kromě toho pomůže také vyšší konzumace zeleniny, avokáda a také vajec, které mají vysoký obsah bílkovin a skoro žádné kalorie.

Jak zhubnout tam, kde se vám ukládá nejvíce tuku?

Každý má jinou problematickou partii, kde se mu nejvíce ukládá tuk. Někdy máme pocit, že každé sousto, co sníme, se nám uloží do stehen, hýždí, paží nebo břicha. Co se týče nohou – je nejdůležitější pravidelně cvičit jakékoliv aerobní cvičení. Pro všechny partie pak platí, že je potřeba se vyhýbat potravinám, které se snadno do tukových zásob ukládají – takže pozor na knedlíky, bílé pečivo, smažená jídla a cukry. Vyhýbat byste se měli také alkoholu, a to především pivu a tvrdému alkoholu. Sklenička vína zase tolik neublíží a je rozhodně zdravější alternativou.

I zde platí všeho s mírou – přehánět by to člověk neměl ani s dietami ani se cvičením. A už vůbec ne s nezdravým jídlem. Nemusí to znamenat, že už si nikdy nedáte k nedělnímu obědu svíčkovou s knedlíkem. Jen by z toho měl být spíše svátek než pravidlo. Pevná vůle je základ, když vás bude hubnutí těšit, kila dolů půjdou určitě lépe.

 

Autor: Katka Procházková
zavřít reklamu