Žena onemocněla rakovinou poté, co neustále navštěvovala solária

Když byla Anthea Smithová dospívající dívka, nikdy nepomyslela na to, jak může být opalování nebezpečné. Nyní, po své hrůzné zkušenosti s agresivní formou melanomu, který se jí vyvinul v levém uchu kvůli opalování, se snaží tato máma dvou dětí varovat ostatní před používáním solárií.

Žena přišla o celé levé ucho

Anthea přišla o své ucho kvůli opalování. Na soláriích byla doslova závislá, líbily se jí jejich okamžité účinky. Při první operaci jí lékaři amputovali pouze vnější ucho, až při té druhé došlo k odstranění celého vnitřního i středního ucha. Spolu s uchem jí byly odebrány také všechny slinné žlázy na levé straně hlavy a všechny lymfatické uzliny. Celá část kosti jí byla odebrána.

Z bradavice se stala rakovina

Všechno začalo v roce 2014, kdy si Anthea všimla nějakého podivného výrůstku v uchu. Vyděsila se, a proto zašla ke svému lékaři. Ten ji po krátké prohlídce uklidnil tím, že se jedná pouze o bradavici, takže Anthea si přestala dělat starosti. Jenomže po čase se útvar začal barvit do hnědo-černé hmoty, která se rozrůstala a krvácela kdykoliv, když se jí dotkla.

Jednalo se o velmi agresivní formu rakoviny

V roce 2015 jí byl diagnostikován melanom 3. fáze, agresivní forma rakoviny kůže. Okamžitě musela podstoupit dvě zmiňované operace – a k nim se přidala řada radiačních ošetření. Rakovina kůže je nejběžnější typ rakoviny a může se rozvinout do celého těla.

Desetileté dívce se na chodidlech objevily podivné černé vředy. Co je způsobilo?

Žena se z rakoviny nakonec vyléčila a soláriím a jakémukoliv opalování se vyhýbá velkým obloukem.

zdroj: BBC

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT