Žena přišla o část končetin kvůli slinám svého psa

Dokážete si představit, že poslední, co si pamatujete, jsou vaše hrátky s domácími mazlíčky? Pocit, kdy najednou otevřete oči a jste bez rukou a nohou musí být k zbláznění. Stejná situace se stala jedné ženě, jak se se svým osudem poprala?

Marii čekal po probuzení pořádný šok

Když se žena z Ohia probudila z 10denního kómatu, byla šokována. Zjistila, že její nohy i paže byly částečně amputovány. K tomu všemu přispěl fakt, že poslední, co si pamatovala bylo, že byla nemocná a položila se na gauč. „Když jsem otevřela oči, nevěděla jsem, kde jsem,“ řekla Marie Trainerová, která nakonec strávila v nemocnici více než 80 dní.

Zpočátku to vypadalo na chřipku nebo virózu

Všechno to začalo, když se Marie a její manžel Matthew Trainer vrátili z dovolené z Karibiku. Marie nebyla ve své kůži a trápily ji bolesti zad. Zpočátku si myslela, že to byla chřipka, ale teplota jí prudce stoupla – a pak zase klesla. To bylo první známkou toho, že se jedná o něco vážnějšího.

Místo toho, aby se její stav zlepšil, se naopak zhoršil

V nemocnici Aultman Hospital v kantonu v Ohiu Marie podstoupila agresivní léčbu, ale její stav se ještě zhoršil. Během několika hodin se u ženy prokázala otrava krve, extrémní tělesná reakce na infekci, při které zánět v celém těle může způsobit k selhání orgánů a někdy i smrti. Marie byla uvedena do kómatu, protože její končetiny se začaly zhoršovat v důsledku gangrény nebo mrtvé tkáně.

Příčinou bylo jediné psí olíznutí

Výsledky testů prokázaly, že žena byla nakažena bakterií zvanou capnocytophaga, která se běžně vyskytuje v ústech psů a koček. Člověk ji snadno může získat prostřednictvím nějakého škrábnutí či drobné ranky na těle. Ve vzácných případech, jako je případ Marie, může dojít k ohrožení života. Asi 30 procent lidí, u kterých se vyskytnou závažné infekce způsobené bakteriemi capnocytophaga, zemře.

Marie a Matthew mají doma dva psy, tak je jasné, odkud se Marie nakazila. Bakterie v těle způsobila řadu krevních sraženin, a přestože se jich lékaři pokusili odstranit co nejvíce, nedokázali jí končetiny zachránit – kdyby se pro amputaci nerozhodli, Marie by zemřela.

Po narození jí lékaři prorokovali krátký a neplnohodnotný život. Mladá dívka ale dokazuje, že vůle a odhodlání dokážou zázraky.

Žena prodělala osm operací a stále se ze svého stavu zotavuje. Své psy i nadále miluje, pouze apeluje na lidi, aby byli více opatrnější při hrátkách se svými domácími zvířaty.

Tento text byl zpracován na základě videa publikovaného na kanále YouTube/Inside Edition.

Autor: Michaela Richterová
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu