Zkuste cvičit podle typu své osobnosti – rozhodně se vám to vyplatí!

Pokud se člověk rozhodne pro nějakou fyzickou aktivitu, obvykle ho k tomu vedou dva hlavní důvody – touha zformovat si postavu nebo zlepšení fyzické kondice. Ale co když se přes veškerou snahu nedaří a tělo zůstává stále stejné? Důvod může být naprosto banální – každému z nás vyhovuje jiný typ cvičení a ten pak také přináší žádoucí výsledky. Co s tím a jaká cvičení se hodí pro ten který naturel?

Hektický životní styl

Jestliže patříte mezi ženy, které se více věnují ostatním než sobě, pravděpodobně máte minimum času. Zvlášť když navíc vykonáváte nějaké stresující povolání. Vám bychom doporučili takzvanou hormonální jógu, která dokáže s ženským tělem udělat skutečné zázraky. Je vhodná právě pro ty z vás, které mají rády dynamický pohyb, ale zároveň potřebují zklidnit mysl a harmonizovat hladiny hormonů.

Nedostatek sebedůvěry

Pokud ale patříte mezi ženy, které se neustále něčeho bojí a vaše sebedůvěra je na nule, pak by bylo fajn svou osobnost trochu „vyhecovat“. Možným způsobem, jak dát tělo i psychiku dohromady, je například cvičení krav maga. Toto cvičení je nejlepší pro získání kondice a zároveň se jedná o nejúčinnější sebeobranu na světě, původně vyvinutou pro izraelskou armádu.

Uvidíte, že každý trénink vám dodá trochu sebedůvěry. Pokud vydržíte poměrně náročný, ale zábavný tréninkový kurz, naučíte se přijímat rány, reagovat na neočekávané situace a též si prosadit svou, aniž by vás cokoli vystrašilo. A možná nejdůležitější věc, kterou se díky krav maga naučíte, je držet na uzdě své ego a nenechávat se rozhodit sebemenší konfrontací s okolím.

Společenské dámy

Vyhledáváte často společnost lidí a ve větší skupince se cítíte skvěle? Pak je volba jasná – kolektivní sporty. I když je tento typ fyzické aktivity náročnější na časovou organizaci, pokud se vám podaří sestavit tým či se připojit k partě sportovců, určitě nebudete litovat.

Pořádně se zapotíte a navíc poznáte nové lidi. Ideální sporty jsou například volejbal, basketbal, softbal nebo ženský fotbálek. Stačí se v okolí porozhlédnout po partě sportovců a místě, kde se kolektivní sporty dají provozovat.

A pokud bude chtít svou „sportovní kariéru“ ukončit předčasně, protože vás to prostě nebaví, nevzdávejte to úplně! Zkuste vymyslet pro vás vhodnou aktivitu, při které se zapotíte.

Autor: Martin Liška
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu