Zmírněte projevy PMS. Rychle a snadno to zvládnete pomocí těchto rad

Zatímco v televizních reklamách se dámy prožívající menstruaci usmívají a věnují se svým oblíbeným koníčkům, realita může být zcela odlišná. Proces totiž doprovází bolesti, křeče, únava, psychické obtíže a mnoho dalších. PMS dokáže ženám pořádně zavařit, a proto je vhodné, znát tipy, jak jej držet na uzdě.

Doplňte potřebné minerály

Je vás jídelníček bohatý na hořčík? Jakmile se v těle objeví křeče, lékaři je spojují nejčastěji s nedostatkem tohoto minerálu. To samé platí i pro vaši dělohu, proto by dámy na jeho správnou hladinu měly dbát. Zařaďte do svého denního menu luštěniny, ryby a ovoce, jako jsou banány nebo datle. Pokud budete doplňovat minerál dlouhodobě, projeví se pozitivní výsledky nejen při PMS.

Sportujte pravidelně

Říkáte si, že stačí dodržovat zdravý jídelníček? Omyl. Tělo ke své správné funkci potřebuje také pravidelnou dávku pohybu a zdravého diskomfortu. Pokud máte sedavé zaměstnání, začněte běhat, navštěvujte venkovní fitness hřiště, kde se budete muset trochu zahřát, aby vám nebyla zima a tělo se pořádně prodýchá a prokrví.

Dopřejte si odpočinek

Jakmile se menstruace přiblíží, nemusíte lámat sportovní rekordy. Naopak je to čas, kdy si tělo žádá trochu klidu a odpočinku. Nebojujte proti němu, raději si zameditujte, choďte na klidné procházky nebo se věnujte nenáročným koníčkům. Udělejte si čas na sebe, v takovém období si ho zasloužíte.

Lepší, než dlouhodobé ležení v posteli, jsou také různá dechová cvičení. Jednodušší metody vás může naučit například jóga. Tímto tréninkem dosáhnete okysličení těla, což odbourá silné bolesti a budete se cítit mnohem lépe.

Vsaďte na bylinky

Chemické produkty nejsou třeba. Stejně účinné a zároveň bez vedlejších účinků jsou bylinné čaje, které umí projevy PMS mírnit. Třezalka nebo kontryhel nejenže uklidní křeče v břiše, ale také vás celkově zklidní.

Autor: Tereza Hotovcová
ZAVŘÍT