Způsoby, jimiž můžete přirozeně snížit svůj vysoký krevní tlak

Vysoký krevní tlak neboli hypertenze není nic neobvyklého. Jakmile vám lékař hypertenzi zjistí, pravděpodobně vás zasype mnoha léky, díky kterým dojde k jeho snížení. Jenže abyste tlak snížili, můžete vyzkoušet i přírodní cestu.

Připravili jsme pro vás seznam toho, na co byste se měli zaměřit.

Cvičte

Dodržováním toho, že budete každý den cvičit alespoň 30 minut, můžete výrazně krevní tlak snížit. Zvláště u lidí, co mají sedavé zaměstnání, by měl být pohyb jakousi denní rutinou.

Jezte více banánů

Pravděpodobně víte, že konzumace příliš velkého množství soli může zvýšit krevní tlak. Věděli jste i to, že velké výhody má draslík, který negativně účinkuje na sodík? Lidem s hypertenzí jsou doporučovány potraviny s vyšším množství draslíku – banány, pečené brambory, nízkotučné jogurty, pomerančový džus apod.

Nekuřte

Kuřáci jsou vystaveni vyššímu riziku hypertenze. Přestože tabák a nikotin v cigaretách mohou způsobit dočasné zvýšení krevního tlaku, není kouření samo o sobě považováno za příčinu chronické hypertenze.

Zhubněte

Je dokázáno, že ztráta jen několika málo kilogramů může mít významný vliv na krevní tlak. Nadváha totiž práci vašeho srdce ztěžuje. Tento nadměrný tlak může vést k hypertenzi, zatímco ztráta hmotnosti odlehčuje kardiovaskulární pracovní zátěž. Pokud trpíte nadváhou nebo obezitou, může ztráta hmotnosti stačit na to, aby se váš krevní tlak dostal pod kontrolu.

Omezte alkohol

Přestože mírné pití – ne více než jeden alkoholický nápoj denně pro ženy a dva denně pro muže – má příznivé účinky na zdraví srdce, velké množství alkoholu může u některých lidí krevní tlak zvýšit.

Zbavte se stresu

Efektivní zvládnutí stresu ve vašem životě může pomoci snížit váš krevní tlak. Existuje celá řada postupů, jak se se stresem poprat – od různých relaxačních cvičení až po fyzické aktivity. Je na každém z nás, jak se s ním vypořádáme.

Potraviny, kterých by se měla vyvarovat každá těhotná žena.

Omezte kofein

Káva má také určité zdravotní přínosy, ale snížení krevního tlaku není jedním z nich. Kofein může způsobit krátkodobé zvýšení krevního tlaku – a to i u lidí bez hypertenze. Pokud víte, že trpíte na vysoký krevní tlak, je vhodné snížit příjem kofeinu na přibližně dva šálky kávy denně.

Jaké máte s vysokým krevním tlakem zkušenosti vy? Je něco, co vám na něj zabírá?

Autor: Lenka Svobodová
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu