Jaké faktory způsobují suché a poškozené vlasy?

Krásná a zdravá hříva je snem každé ženy. Není vůbec jednoduché se o ně starat tak, aby se jim dostalo potřebné péče, zvláště tehdy, když jsou dennodenně vystavovány tepelné úpravě. Připravili jsme pro vás seznam toho, jak se o vlasy starat pomocí domácích prostředků a triků.

Hydratující produkty

Vybírejte pouze ty přípravky, jež jsou určeny k hydrataci. Na etiketě se snadno dozvíte, co jaký přípravek obsahuje. Hledejte produkty s přírodními oleji, jako je olivový nebo arganový, glycerin, sorbitol nebo bambucké máslo. Pokud možno se vyhněte minerálním olejům a vazelíně, které vlas uzavřou a tím pádem se do něj nedostane potřebná vlhkost.

Tepelné úpravy

Pomocí tepla získají vaše vlasy elegantní a hladký vzhled. Musíte je ovšem chránit před poškozením způsobeným fénem, kulmou nebo žehličkou. Ještě před úpravou naneste speciální stylingový krém určený přímo pro tepelnou úpravu. Jemné vlasy se snažte upravovat pouze na nižší stupeň, hrubé zvládnou i vyšší teploty.

Počasí

Bez ohledu na to, jaký máte typ vlasů, měli byste si dávat pozor na počasí. Chladný vzduch a zářící slunce mohou vlasy vysušovat, stejně jako slaná voda a chlór. V létě se snažte nosit různé pokrývky hlavy, to platí i pro zimní počasí, kdy je lépe je schovat pod čepici.

Suché konečky

Mít dlouhou hřívu chce snad každá žena, ale pokud jsou konečky vytahané a roztřepené, je dobré je občas zastřihnout. Obecně platí, že konečky by se měly zastřihávat každých 6 až 8 týdnů, hlavně tehdy, pokud si vlasy upravujete pomocí tepla. Mnoho kadeřníků také varuje před stříháním doma, protože pokud nemáte speciální kadeřnické nůžky, můžete svým vlasům spíše uškodit.

Omezte tepelnou úpravu

Jestliže jsou vaše vlasy příliš suché, udělejte jim zábal z jojobového nebo kokosového oleje. Nechte několik minut působit a poté olej smyjte pomocí hydratačního šamponu a kondicionéru. Chcete-li dosáhnout většího účinku, dejte své hřívě den volna – nepoužívejte fény, kulmy ani žehličky. Vlasy nechte jen tak volně proschnout.

Jak spát

Vlasy trpí, i když spíte. Než ulehnete, pořádně je rozčesejte. Máte dlouhé háro? Udělejte si vysoký drdol a jestliže máte vlasy krátké, pořiďte si hedvábný povlak na polštář, na kterém se nebudou tak ničit.

Domácí kosmetika

Není nic jednoduššího, než si připravit domácí kosmetiku – konkrétně masku na vlasy. Smíchejte stejný díl medu a olivového oleje. Masku natřete rovnoměrně a poté je zabalte do například do sáčku, stretch fólie nebo alobalu. Po třiceti minutách masku smyjte a hlavu umyjte šamponem a kondicionérem. Snažte se si tuto péči dopřávat alespoň jednou měsíčně, v ideálním případě jednou za týden.

Správná strava

Vlasy touží po zdravých tucích, takže do svého jídelníčku zařaďte hodně avokáda, lososa a olivového oleje. Tyto suroviny totiž obsahují esenciální mastné kyseliny, které jsou skvělým pomocníkem při hydrataci suché pokožky.

A jak se o své vlasy staráte vy? Máte nějakou speciální radu pro suché a poškozené vlasy?

Autor: Martin Liška
zavřít reklamu