Asi jen příznivci alternativní medicíny a možná pár osvícených lékařů vědí, že naše lebka umí nabídnout řešení mnoha zdravotních problémů. Rozhodně dokáže pomoci s poruchami neurologickými, při chronické bolesti, nespavosti, depresích, únavě či dysfunkci různých orgánů.
Speciální způsob léčby
Tam, kde možnosti léčby západní medicíny končí, začíná unikátní způsob léčby, kterou před více než sto lety přivedl na svět paradoxně lékař západní medicíny, doktor Sutherland. Ten totiž odhalil tajemství našeho zdraví, které je zakódované v lebce, a položil základy směru nazvaného kraniosakrální terapie (cranio – lebka, sacrum – kost křížová).
Terapie je založena na jemné manipulaci lebečních kostí, na mechanické manipulaci s nimi. Omezení pohybu lebečních švů prý přináší potíže v těle.
Co na to západní medicína?
Zájem o tuto terapii mají zejména rehabilitační pracovníci, ale také dětští lékaři, psychiatři a alergologové. V současné době kraniosakrální léčba pomáhá už i v Česku.
Pomoc pro každého
Léčba kraniosakrální terapií přináší hlubokou relaxaci, posiluje životní energii a poskytuje úlevu od tkáňového i emočního stresu. Metoda má velmi výrazný efekt při bolestech hlavy, krku, zad a kloubů, pomáhá s depresemi, poradí si i s migrénami, s chronickou únavou, s problémy očí a uší či s nespavostí. Mnozí lidé využívají tuto metodu jako prevenci zdravotních problémů a podporu odolnosti organismu vůči nemocem anebo psychickému tlaku.
Pomoc mohou najít také lidé trpící poruchami motoriky, poruchami hormonálními a potížemi s centrální nervovou soustavou, s posttraumatickými a křečovými stavy.
Pozitivní výsledky byly zaznamenány též při léčbě imunity, poruchách soustředění a při stresu a napětí.