Chladný a suchý vzduch může vaši pokožku podráždit tak, že pocítíte svědění, zčervenání a někdy i bolestivé podráždění. Pomocí těchto tipů si zachováte přirozenou vlhkost pokožky, která je v zimě tolik důležitá.
Pořiďte si zvlhčovač vzduchu
Aby pokožka zůstávala stále hydratovaná, použijte zvlhčovač vzduchu, a to jak doma, tak v práci. Dejte ho tam, kde trávíte nejvíce času. Dalším krokem k hydratované pokožce je nastavit topný termostat na správnou teplotu – ta je 20 až 23 stupňů Celsia.
Omezte horkou vanu
I když je lákavé po celém zimním dnu přijít domů a napustit si horkou vanu, nedělejte to. Horká voda pokožku vysušuje a zbavuje ji potřebných olejů. Dermatologové doporučují, abyste ve vaně či sprše strávili maximálně 10 minut a teplota vody by měla být spíše vlažná.
Pijte hodně tekutin
Když se venku ochladí a přijdou zimní měsíce, často zapomínáme dodržovat pitný režim – právě tak se pokožka nejvíce zbavuje vlhkosti. Proto nezapomínejte pít po celý den, byť jen po malých doušcích. A kdy jindy si můžete vychutnat horké čaje se zázvorem a citronem, nežli v zimě?
Častější peelingy
Ačkoliv je vaše pokožka suchá a neustále svědí, je dobré ji často zbavovat odumřelých buněk. Proto sáhněte po peelingu, který vás odumřelých buněk zbaví a pomůže tak k lepší regeneraci pokožky. Dnešní trh nabízí nespočet možných peelingů, ale můžete si ho zkusit vyrobit i z domácích surovin.
Správný tělový a pleťový krém
Nepoužívejte jeden druh krému pro všechna roční období. V zimě vybírejte spíše hydratační krémy, které jsou na bázi oleje než vody. Tyto krémy aplikujte na tělo ihned po sprše, kdy jsou póry nejvíce otevřené.
Pozor na mýdla
Špatné mýdlo může zhoršit stav pokožky. Používejte mýdla bez vůně a alkoholu. I tady platí pravidlo, kdy je dobré si vybírat mýdla, sprchové gely a šampony, která jsou určeny k hydrataci.
A jak o svou pokožku v zimě pečujete vy?