Rodiče přišli o své dvě děti několik měsíců po sobě kvůli leukémii

Žádný z rodičů by nikdy neměl pohřbít své vlastní dítě, ale Will a Natalie Deckerovi zažili tento bolestný zážitek už dvakrát – a to v rozmezí 18 měsíců. Pojďme se s jejich smutným příběhem seznámit.

Jak to všechno začalo?

V roce 2014 rodina Deckerova na svět přivítala své další dvě ratolesti, dvojčata Setha a Joela, kteří se tak připojili ke svému staršímu, pětiletému bratrovi Nathanielovi. ,,Užili jsme si každou minutu, když jsme měli všechny tři kluky doma pohromadě. Od rána do večera jsme poslouchali jejich smích a hluk, moc se všichni milovali,“ vzpomíná Natalie.

,,Joel byl kvítko, mnohem více živější než jeho bratr Seth, který byl o něco klidnější a citlivější, ale vždy mezi nimi bylo velmi silné pouto,“ dodává. Jenže život se jim rychle otočil vzhůru nohama. V prosinci 2016 byla Sethovi diagnostikována vzácná forma akutní myeloidní leukémie. O tři měsíce později lékaři rodině oznámili, že i Joel trpí touto nemocí. ,,Bylo to docela traumatické. Nemohla jsem to vůbec pobrat, že i Joel má také rakovinu,“ říká Natalie.

Fialové tečky na synově těle Natalii znejistily

Chlapci právě dosáhli dvou let, když si Natalie všimla malých fialových teček po celém Sethově trupu. Pediatr matce řekl, že to mohou být petechie, jejichž příčinou může být nízká hladina krevních destiček. Krevní obraz toto podezření potvrdil, a tak museli navštívit hematologa. Zanedlouho si Natalie uvědomila, že i její druhý syn Joel vykazuje tyto známky.

V následujících měsících Sethovo zdraví znatelně chřadlo, necítil se vůbec dobře, měl silné bolesti, nemohl chodit. V listopadu 2016 jim lékaři potvrdili, že Seth měl AML, typ rakoviny, kdy kostní dřeň vytváří abnormálně velké množství krvinek. Navíc hrozila velká pravděpodobnost, že nemocný bude i Joel.

Oba chlapci skončili v nemocnici

Seth okamžitě podstoupil léčbu v nemocnici, kde mu celou dobu byla oporou jeho maminka. ,,Už jsme věděli, že je velmi pravděpodobné, že Joel také onemocní,“ vysvětluje Will. Joelovo zdraví se stejně jako Sethovo změnilo v březnu roku 2017. Biopsie jeho kostní dřeně brzy potvrdila to nejhorší: Joel měl také ve své kostní dřeni rakovinu. A tak se rozdělili, kdy každý jeden z rodičů zůstal s jedním dvojčetem v nemocnici.

Navzdory závažné nemoci, se kterou chlapci bojovali, zůstali pozitivní a měli tendenci vnímat svou situaci jako normální. „Byli prostě tak silní a stateční během toho všeho, bez ohledu na to, jak velkou bolest nebo v jakém stavu se cítili, měli k tomu prostě tak velký postoj, každý den se smáli,“ vypráví Natalie.

Čtěte také: Ewingův sarkom: Absolvent střední školy se oženil poté, co zjistil, že mu zbývá necelý půlrok života.

V dubnu 2017 se Seth po transplantaci kostní dřeně konečně vrátil z nemocnice domů. Joel, který právě dokončil své první kolo chemoterapie se také vrátil, avšak v květnu nastoupil na druhé kolo léčby a v červnu podstoupil transplantaci kostní dřeně.

Nedalo se nic dělat, nebyla žádný cesta, která vedla k uzdravení

Jenže v srpnu se Joelovo zdraví výrazně zhoršilo, začal kvůli tekutině v těle přibývat na váze. Joel strávil poslední dva týdny svého života na oddělení JIP. Po rozhovoru s lékaři se rodiče rozhodli, že Joela nechají v klidu odejít. Lékaři chlapečka převezli do pokoje, kde se s ním celá rodina mohla v klidu rozloučit.

Ačkoli se zdálo, že Seth se začíná ze všeho zotavovat, i jeho zdraví se zhoršilo. Musel jít na druhou transplantaci kostní dřeně, kterou mu daroval jeho starší bratr Nathaniel. Bohužel, nová kostní dřeň napadla hostitele a rakovina se vrátila se vším všudy. Rodina Deckersových věděla, že jim zbývá málo času, a tak svého syna vzali domů na dožití. Seth zemřel 18 měsíců po svém bratru Joelovi.

zdroj: Facebook/Will Decker

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu