Signály, které varují, že je vaše tělo plné toxinů

K odstranění toxinů velmi dobře v těle přispívá lymfa, která je sbírá po celém těle, a poté je filtruje v lymfatických uzlinách. Stejnou práci provádějí také například játra. Jakmile je ale toxinů až příliš a tělo se jich nestíhá přirozeně zbavit, objevují se nepříjemné příznaky, které vám mohou znepříjemnit život. 

Žluté bělmo 

Jakmile vaše oči ztratí přirozeně zářivou barvu, jsou zašedlé nebo dokonce bělmo získává nažloutlý odstín, neváhejte a navštivte lékaře. Nejprve je totiž nutné vyloučit, že se jedná o žloutenku, kterou byste mohli nakazit mnoho lidí ze svého okolí. Pokud se obavy ukážou jako zbytečné, zamiřte rovnou na vyšetření jater. Přemíra toxinů v těle a především pak v játrech se totiž projevuje zažloutnutím kůže i očí. 

Častější alergie

Celý život jste se těšili z bezproblémového zdraví a nyní vás trápí jedna alergie za druhou? Takový proces nikdy není sám sebou, a skrývá se za ním zhoršení zdravotního stavu. Neváhejte tělo vyčistit pomocí zdravě zvolených detoxů, které jsou založené na menší míře konzumace průmyslově zpracovaných potravin a většího přísunu zeleného ovoce a zeleniny. 

Bolesti břicha

Ne vždy se při bolesti břicha hlásí o slovo žaludek. Někdy se tímto způsobem projevují také játra. Jakmile se bolest stává chronickou, nevyplatí se jí přehlížet. Játra při nesprávné funkci bobtnají, zvětšují se, zpomalují svůj přirozený proces, a to může být do budoucna velmi nebezpečné, pokud nezvážíte svůj životní styl.

Chronická únava

Zvýšená pohybová nebo psychická aktivita většinou běžně vede k únavě. Pokud k ní ale nemáte důvod a stále se cítíte vyčerpaní, mohou být na vině opět toxiny. Tělo, které má zpomalenou lymfu a zanesená játra a nemůže správně fungovat a utlumuje proto jiné běžné funkce. Zkuste se zaměřit na zdravější skladbu jídelníčku, začněte se více hýbat a pokud ani jeden z těchto postupů nepomůže, vydejte se rovnou k lékaři, který vaše játra vyšetří. 

Zdroj: Brightside.me

Autor: Tereza Málková
zavřít reklamu