Trápí vás problémy s dásněmi? Zkuste se jich zbavit pomocí přírody!

Bolest zubů patří mezi velmi nepříjemnou a obávanou zdravotní komplikaci. Velmi častým a nemilým problémem jsou ale rovněž rozmanité záněty dásní. Prvotními signály, které vás na problém s dásněmi mohou upozornit, jsou kromě bolesti zejména nepříjemné pocity při jídle či čistění zubů. Vizuálně jsou postižené dásně často začervenalé a oteklé. I když v naprosté většině případů zánět dásní sám od sebe po několika dnech zmizí, vyplatí se vědět, jak si v případě potřeby můžete od potíží s dásněmi účinně ulevit.

Dásním prospívá správná technika čistění zubů i rozmanitá strava

Podle stomatologů jsou nejčastějšími příčinami problémů s dásněmi špatná technika čistění zubů, především vyvíjení přílišného tlaku, a strava s nedostatkem důležitých vitamínů a minerálů, které jsou pro zdraví dásní potřeba. V případě, že vás již dásně trápí, vyplatí se k čistění chrupu používat pouze jemný a měkký zubní kartáček. Kromě toho si lze v lékárně zakoupit také nejrůznější spreje, roztoky či gely, které jsou určené na paradentózu a potíže s dásněmi obecně. Překvapivou úlevu a pomoc v sobě ale ukrývají i některé přírodní pomůcky.

Kurkuma či kokos

Oranžovo-žlutý prášek je nejen velmi vyhledávaným kořením, ale již od starověku je využíván také v léčitelství. Kromě toho, že obsahuje množství minerálních látek a vitamínů, má jeho hlavní složka zvaná kurkumin velmi dobré protizánětlivé a také antibiotické účinky. Není se proto čemu divit, že nám od zánětu dásní dokáže velmi účinně pomoci. Stačí si ve sklenici s vlažnou vodou rozmíchat půl čajové lžičky kurkumy a tímto roztokem poté ústa dvakrát denně vyplachovat jako běžnou ústní vodou. Dalším účinným pomocníkem při boji se zánětem dásní je kokosový olej. Kyselina laureová, kterou obsahuje, totiž účinně odstraňuje nejrůznější škodlivé bakterie, které problémy s dásněmi způsobují. Kokosový olej můžete používat stejně jako zubní pastu.

Uleví i obyčejný citron

Pokud doma nemáte kurkumu ani kokos, sáhněte po citronu. I když z hlediska zubní skloviny představují citrusy určité riziko, při problémech s dásněmi vám mohou pomoci. Podobně jako kokosový olej totiž inhibují škodlivé mikroorganismy v našich ústech. Při potížích si dvakrát denně vypláchněte ústa vodou, do které jste vymačkali šťávu z poloviny citronu.

Zdroj: askthedentist.com

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu