Jamile vaše ratolesti začnou trpět zarudlou pokožkou, častým kýcháním, ekzémy nebo si jen nezvykle mnou oči, nejspíše to znamená, že byly vystaveny některému z mnoha alergenů. Než zamíříte k lékaři, kde dostanete na takové příznaky léky, vyzkoušejte nejprve přírodní pomocníky, které bývají obzvlášť účinné právě u dětí.
Kdy může přijít alergická reakce
Bohatě stačí kontakt dítěte se zvířetem anebo jen pobyt venku. Na jaře se totiž můžeme setkat s vyšším procentem pylu v ovzduší, bodavým hmyzem, prachem a ve městě také s mnoha škodlivinami. Právě tyto látky jsou nejčastějším spouštěčem alergií. Děti se totiž při hraní venku nehlídají tak, jako dospělí. Na kůži a do sliznic se jim proto alergeny snáze dostávají.
Podle čeho alergii poznáte
Obvykle se prvotní příznaky projeví na kůži, kde způsobují svědění a zarudnutí pokožky, Dále jde o respirační obtíže, ale i průjem, zvracení nebo přecitlivělost. Při bodnutí hmyzem s kontaktováním lékaře neotálejte. Jakmile si ale všimnete podráždění z jiného zdroje, vyzkoušejte přírodní pomocníky.
Léčivá síla přírody
Jestliže se objeví vyrážka na kůži, vyhněte se používání mastí s chemickými přísadami. Použijte maximálně teplou vodu, dětské mýdlo a bylinné obklady. Bylinky můžete užívat také vnitřně, a to prostřednictvím čajů z pampelišky, máty nebo čekanky.
Pro respirační obtíže je vhodnější dýchat páry z misky nebo hrnce s horkou vodou. Hlavu si přikryjte ručníkem a inhalujte takto několik minut. Ideální je do vody přidat kvalitní sůl nebo aromatické bylinky. Z bytu také odstraňte veškeré osvěžovače vzduchu, jelikož mohou být dráždivé.
Když alergie trápí dětské zažívání
V případě potíží s trávením se doporučuje místo léků jen vsadit na vhodné zdravé potraviny. Mezi nejméně dráždivé patří rýže, banány nebo přesnídávky z ovoce a zeleniny. Během dne také kontrolujte, zdali vaše dítě přijímá dostatek tekutin.
Zdroj: Centrespringmd.com, Parents.com, Healthline.com