Alex Lewis – muž, který kvůli nemoci přišel o nohy i rty inspiruje ostatní

Alex Lewis, mladý muž, jehož zálibou byl golf a starost o svou rodinu – o dvouletého syna a manželku. Jeho život byl podle něj dokonalý, provozoval Kings Arms v Lockerly, měl spoustu přátel a podporu ve své rodině. Vše se ale rázem změnilo ze dne na den.

Začalo to nevinně – pouhým kašlem a rýmou

Psal se rok 2013, kdy si šel Alex po perném dnu lehnout. V noci ho probudila zimnice, ležel v kaluži své moči s krví a jeho kůže začala měnit barvu. Okamžitě byl převezen do nemocnice, kde mu zjistili streptokokovou infekci. Alex byl uveden do umělého spánku po dobu jednoho týdne, lékaři mu dávali pouze 3% šanci na přežití.

To nejhorší Alexe teprve čekalo

Všichni si mysleli, že po probuzení z kómatu je z nejhoršího venku, ale jeho utrpení teprve začalo. Infekce se rozšířila do celého těla, jeho nohy a paže museli lékaři amputovat. Také část jeho tváře musela být odstraněna.

Alex si zpočátku myslel, že se jedná o chřipku nebo pouhé nachlazení. Symptomy jako kašel, rýma a teplota tomu nasvědčovaly. Jenomže nikdo netušil, že ho začala doslova požírat masožravá bakterie zaživa – streptokok typu A. V mnoha případech je tento typ bakterie zcela neškodný, ale Alex je skutečně vzácný příklad, u kterého se bakterie vyvinula do sepse a toxického šoku.

„Ačkoliv jsem přišel o své končetiny a rty, jsem šťastný, že jsem na živu. Těším se zase na procházky s mým synem, psem a manželkou. Jsem vděčný, že můžu svého syna vidět vyrůstat.“ uvedl Alex. „Snad nejhorším okamžikem během celé léčby bylo, když se mě můj syn začal bát. Nemám rty, moje tělo je jedno velké torzo, nechtěl mi dát pusu, ani se na mě podívat. Museli jsme mu říct, že jsem Power Ranger,“ vypráví smutně.

Alex se snaží života si užívat, spolu se svou manželkou Lucy provozuje gastro podnik a vzorně se stará o svého syna.

zdroj: alex-lewis.co.uk

Autor: Bára Králová
ZAVŘÍT