Léčivé zázraky z přírody předčí výrobky farmaceutických firem

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín ZdravéRady.cz na hlavní stránku Seznam.cz
přírodní medicína (zdroj foto: freepik.com)

V současné době se roztrhl pytel s různými léčivými přípravky, které jsou vyrobeny z čistě přírodních surovin. To je, samozřejmě, dobře, chemie většina lidí dostává do těla až dost v podobě jídla či pití. Ale jak se co nejlépe vyznat v široké nabídce přírodních produktů?


Tradiční léčba versus léčba přírodní

Výsledky vědeckých výzkumů potvrdily, že mnoho rostlin má obrovskou léčivou hodnotu, o které věděli už naši prapředci. Nicméně mnozí vědci a lékaři stále nejsou ochotni vzít tento fakt na vědomí a upřednostňují syntetické léky. Naštěstí se lidé mohou sami rozhodnout, jakým způsobem se chtějí léčit. Nabídka přírodních produktů na trhu je opravdu široká, ale mezi nejúčinnější a nejoblíbenější patří výtažky z rostlin juka a vilkakora a ze sladkovodní řasy Spirulina.

Zázrak z pouště

Juka je stále zelená palma rostoucí v extrémních pouštních podmínkách, a to hlavně na jihu USA a v zemích Střední Ameriky. Obsahuje až 90% saponinů, které ve střevě spolu s cholesterolem tvoří nerozpustnou sloučeninu, čímž zabraňují jeho vstřebávání do krve. Dále juka odstraňuje z těla patologické usazeniny, zlepšuje filtraci ledvin, příznivě působí ve žlučových cestách, brání tělo před infekcemi a urychluje hojení ran. U lidí s fyzicky náročným zaměstnáním či u sportovců odstraňuje pocit únavy díky tomu, že ze svalů vyplavuje kyselinu mléčnou.

Kouzelná liána

Vilkakora je liánovitá rostlina pocházející z jihoamerické Amazonie. Tamější indiáni znají její zázračné léčivé účinky už od nepaměti. Moderní civilizace ji objevila až v posledních letech. Vilkakora obsahuje alkaloid izopteropodin, který dokáže aktivovat imunitní systém. Výtažky z vilkakory jsou účinné při zánětech, astmatu, pomohou v boji s opary, žaludečními vředy a především jsou schopny působit proti rakovině, protože zabraňují tvorbě novotvarů v těle. Přitom amazonští indiáni pravděpodobně o nádorových onemocněních nikdy neslyšeli.

Léčba řasou

Spirulina je sladkovodní řasa, která obsahuje snad všechny základní vitaminy, minerály a další živiny. Obsahuje velké množství fytonutrientů, které podporují funkce imunitního systému, zlepšují stav organismu a působí jako prevence mnoha onemocnění. Spirulina má navíc protivirové účinky, redukuje cholesterol, snižuje vysoký tlak, podporuje krvetvorbu, pomáhá detoxikovat ledviny, zlepšuje střevní mikroflóru a dokonce chrání buňky před radiací. Je ideálním podpůrným prostředkem pro lidi žijící v uspěchané době a pod velkým tlakem.

Blahodárné účinky výše uvedených rostlin předčí i tradiční léčbu bylinkami, i když i ony umí zatočit s kdejakým onemocněním. Vyzkoušejte doporučené rostlinné zázraky!

 

Autor: Michaela R.
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín ZdravéRady.cz na hlavní stránku Seznam.cz
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Ještě jste nečetli

Mohlo by Vás zajímat