Co dokáže kozí kolostrum? Budete se divit

Máte v plánu udělat něco pro své zdraví? Stále více lidí si pochvaluje produkty vyrobené z kozího kolostra. Jaké mají účinky na naše zdraví a proč je dobré je pravidelně užívat?

Co je kolostrum?

Kozí kolostrum neboli mlezivo je prvním mlékem, které pro svá mláďata samice má. Je to skutečně velmi ceněná tekutina, ve které je obsaženo celé spektrum velmi potřebných látek. Kolostrum, které je vyrobeno nejen ekologicky, ale i eticky, je odebíráno pouze v malém množství u každého zvířete, aby neohrozilo zdravý chov. Největší zásluhu má kolostrum na správné tvorbě obranyschopnosti organismu.

Proč je kozí kolostrum nejlepší?

Víte, proč se říká „mlsný jako koza?“ Je to proto, že její strava je velmi rozmanitá a nenechá se ošálit jen tak něčím obyčejným. Vyhledává aktivně na šedesát různých prospěšných bylin a rostlin. Nejen díky jejímu mlsnému jazýčku, ale i díky přirozené obranyschopnosti proti civilizačním chorobám, které trápí například skot, je kozí mlezivo bohaté na prospěšné látky. Kolostrum kozy je tedy bohaté na:

  • imunoglobiny,
  • cytokiny,
  • laktoferin,
  • růstové faktory,
  • vitamíny,
  • antivirové a antibakteriální látky.

Jaké má kolostrum účinky na naše zdraví?

Kozí kolostrum, které se získává z ekologických chovů na našich českých farmách, a následně se lyofilizuje, má velmi přínosné účinky na naše zdraví. Dokáže optimalizovat chod přirozeného obranného systému našeho těl, a pomáhá udržet zdraví a dobře fungující imunitní systém při intenzivní fyzické námaze. Pokud si tedy v létě máte v plánu dát pořádně do těla, kozí kolostrum je super způsob, jak tělo regenerovat.

Čtěte také: Hrášek aneb zelený zázrak ze zahrádky, o kterém možná nevíte.

Kozí kolostrum dokáže rychle povzbudit organismus v případě, že se o vás pokouší únava nebo bolest v krku. Je důležitou součástí regenerace celého těla, a pomáhá upevnit obranný systém. Kozí kolostrum je vhodné i pro osoby s alergií na kravské mléko.

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu