Detoxikace plic: Pomůže i po letech aktivního kouření

Plíce jsou při aktivním kouření vystavovány nadměrné zátěži a dlouhodobě poškozovány. Ovšem i nekuřáci běžně ve městech nebo v práci dýchají spoustu nebezpečných látek. Plíce si proto zaslouží vaši pozornost a alespoň jednou za čas detoxikaci, která jim pomůže v regeneraci. Díky tomu se vám bude snáze dýchat.

Přípravy před detoxikací

Vždy se musíte zbavit všech škodlivých vlivů nebo je alespoň účinně minimalizovat. Kouření je v době detoxikace tabu, a to i v případě, že kouříte vodní dýmku. Do svých plic se snažte přijímat jen čerstvý vzduch. Ideální bude, když detoxikaci provedete na dovolené v horách, kde je čerstvý vzduch a nic nebude regeneraci bránit. Nezapomeňte také dodržovat správný jídelníček a přiměřeně sportovat.

Bylinky na prvním místě

Nejlépe vám poslouží byliny, které se chlubí antioxidačními vlastnostmi. Především se jedná o mátu, oregano nebo eukalyptus, ze kterých si můžete připravit jak teplý, tak letní osvěžující čaj. Popíjení takového nápoje v pravidelných dávkách vašim plicím dodá sílu a pročistí se také celé tělo. Lymfatický systém začne lépe pracovat a celkově se vám uleví.

Pomohou vám i tyto triky

Nezapomínejte každý den pravidelně a intenzivně větrat. Mnohem větší službu svým plicím uděláte, pokud okno otevřete dokořán na kratší čas a vzduch ve vašem domě se vymění. Větrání úzkou škvírou jen zbytečně v zimních měsících odvádí teplo a ochlazuje stěny.

S filtrováním vzduchu v domácnosti vám pomůže také čistička vzduchu. Pokud bydlíte vedle rušné silnice nebo přímo ve městě, možná budete překvapeni, kolik špíny takový malý přístroj zachytí namísto toho, abyste ji vdechli.

Dýchejte zhluboka

Také Wim Hofova metoda vám pomůže k pevnému zdraví a spojit ji můžete také s otužováním. Stačí jen dodržovat pravidelné hluboké dýchání s krátkými a intenzivními výdechy. Po chvíli se do těla dostane spousta kyslíku a tělo se začne postupně regenerovat.

Autorský text

Autor: Tereza Málková
zavřít reklamu