Diagnostikovali vám diabetes? Tyto potraviny jsou pro vás mimořádně prospěšné

Jakmile vám lékař diagnostikuje diabetes, váš životní styl se obrátí vzhůru nohama. V první chvíli se navíc může zdát, že nemůžete konzumovat žádnou ze svých oblíbených potravin. Existuje ovšem také seznam těch, jež jsou pro vaše zdraví naopak velmi prospěšné. Jejich pravidelný příjem vám pomůže diabetes držet na uzdě a zbavit vás všech nepříjemných doprovodných příznaků. 

Listová zelenina

Špenát, zelí, kapusta a další zelené potraviny většinou v jídelníčku nemají dostatečné zastoupení. Jsou však bohaté na vitamíny a minerály, proto jedincům trpícím diabetem prospívají dvojnásob. Ideálně je konzumujte v syrovém nebo dušeném stavu. Hladina cukru v krvi díky těmto potravinám nebude výrazně kolísat, takže si můžete dopřát beze strachu i větší porci. 

Zaměřte se na zdravé přílohy

Pokud jste do dnešního dne spoléhali na knedlíky, brambory, bílou rýži a těstoviny, bude třeba lehce změnit stravovací návyky. Ideální přílohou pro pacienty, kteří trpí diabetem, je pohanka, bulgur, hnědá rýže nebo celozrnné těstoviny. Vysoké množství vlákniny, které se v těchto ingrediencích nachází, vyčistí dokonale vaše střeva, zpomalí proces trávení a vaše tělo díky tomu přijme větší množství živin. 

Ryby na talíři

Nespoléhejte se jen na živiny z hovězího, drůbežího a vepřového masa. Alespoň dvakrát až třikrát týdně byste na talíři měli mít také rybu, jako je makrela, losos, sardinka nebo pstruh, které jsou bohaté na zdravé tuky. Strava se zvýšeným obsahem zdravých tuků může přispět ke snížení hladiny cukru v krvi. Navíc udržuje zdravé vaše srdce i mozek.

Fazole

Fazole můžete využít jako jednu z ingrediencí do polévky, omáčky nebo samostatně jako přílohu. Na trhu je jich nepřeberné množství různých barev a všechny pomohou řídit hladinu cukru v krvi. Tělo je tráví pomaleji, snižuje díky nim hladinu cholesterolu, a někteří díky nim mohou dokonce zhubnout. 

Zdroj: Medicalnewstoday.com

Autor: Tereza Hotovcová
ZAVŘÍT