Elixír mládí to sice není, ale známe bylinky, které vás dokážou úspěšně omladit!

Stres je jedním ze základních faktorů, které způsobují stárnutí a nemoci. Bylinkám, které dopady stresu mírní, se říká „adaptogeny“. Některé bylinky zkrátka dokážou zvyšovat odolnost těla vůči zátěži fyzické i psychické, a naopak snižují nepříznivé dopady způsobené vnějšími škodlivými vlivy.

Ženšen jako ochrana před vnějšími škodlivinami

Pro snížení negativních vlivů prostředí a boj se stresem se nejčastěji používají extrakty z kořene ženšenu. Ten zlepšuje koncentraci, paměť, podporuje duševní pracovní výkonnost a dodává životní elán.

Výrazně zpomaluje stárnutí tkání a stimuluje imunitní funkce. Používá se i při mírnění depresí či strachu.

Posilující kustovnice

Jako omlazující prostředek používají kustovnici zejména východní národy. Plody kustovnice posilují organismus, jsou vhodné pro těžce pracující, oslabené nemocí a starší lidi. Umí snižovatkrevní tlak a hladinu cukru i cholesterolu v krvi. Zároveň má kustovnice antioxidační účinky, zpomaluje stárnutí kůže i celého těla. Také harmonizuje a posiluje játra, stimuluje tvorbu bílých i červených krvinek, upravuje krevní tlak a podporuje trávení i činnost střev.

Rozhodně silná rozchodnice

Také tato bylinka působí jako adaptogen a chrání organismus proti důsledkům stresu. Předčí dokonce i bájný ženšen! Rozchodnice zlepšuje a urychluje zotavování se po těžkých chorobách a chirurgických zákrocích. Dokáže též odstranit únavu, stimuluje imunitní systém, zlepšuje paměť, zklidňuje předráždění a tlumí psychogenní bolest hlavy.

Říká se, že kdo chce zůstat mladý, měl by být v klidu a mít také kvalitní sex.

Pro ženy jeřáb ptačí

K mladosti přispívá podporou lepšího sexuálního života, ovlivňuje totiž hormonální rovnováhu. Též podporuje normální menstruační cyklus a plodnost a pomáhá při klimakterických potížích. Bylinka se používá také jako antirevmatikum, umí vyplavovat močový písek a drobné kaménky a pomáhá ledvinám při jejich snížené funkci. Podporuje vylučování  žluče, a tím podporuje trávení.

Pro muže kotvičník

Bylinka se doporučuje zejména po těžkých nemocech nebo fyzické námaze. Je jedním z nejčastěji využívaných přírodních prostředků pro posílení potence a libida, zvyšuje totiž hladinu testosteronu až o 30%!

použití ale najde kotvičník i u žen, mírní příznaky klimakteria, pozitivně ovlivňuje fyziologickou funkci ledvin a močových cest.

Bylinky v sobě ukrývají skutečně silné léčivé, posilující i preventivně působící schopnosti. Pokud stále věříte víc produktům z lékáren, co pro jednou vyzkoušet dary přírody, a to například při procesu mládnutí! Držíme vám palce, ať zůstáváte stále mladí fyzicky, ale hlavně duševně.

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu