Faktory, které mohou u mužů a žen způsobit neplodnost

V současné době stoupá procento jedinců, kteří nemohou z různých důvodů počít dítě. Jako neplodnost označují lékaři stav, kdy není možné počít dítě po jednom roce snahy. Problémy se mohou objevit jak u mužů, tak u žen a příčiny se různí. Podívejte se na nejčastější chyby v životním stylu, které takový stav způsobují.

Kouření

Plodnost obou pohlaví je omezena ve chvíli, kdy je tělo vystavováno pravidelně toxickým látkám. Cigareta sice na první pohled vypadá jen jako trocha tabáku, ale při spalování se uvolňuje spousta škodlivin, které zdraví těla ohrožují a u mnoha jedinců po dlouhodobém kouření způsobují neplodnost. Jestliže se o dítě snažíte neúspěšně delší čas, zkuste cigarety odložit a zlozvyku se zbavit.

Problémy s váhou

Může se zdát, že obezita je v případě těhotenství jen problémem žen, ale není tomu tak. Obézní muži mohou stejně tak při nadváze pocítit zdravotní obtíže a neplodnost je jednou z nich. S pomocí zdravého jídelníčku a sportu se proto udržujte ve formě a početí může být mnohem jednodušší. Stejné obtíže vás ovšem čekají také v podváze. Poraďte se proto s lékařem o ideální váze přímo pro vás a snažte se jí přiblížit.

Toxiny a škodlivé látky

Naše kůže je denně vystavena škodlivým látkám v ovzduší, přijímá toxiny z kosmetiky, potravin a mnoha dalších. Snažte se proto příjem maximálně omezit. Vhodná je v takovém případě přírodní kosmetika, která neobsahuje parabeny a konzervační látky. Potraviny z farmy vám zaručí, že zkonzumujete jen minimum škodlivin. K čištění těla a rychlejšímu lymfatickému systému vám pomůže také sport.

Léky

Některé léky jsou pro běžné fungování a zdraví těla nezbytné. Jestliže však existuje alternativní cesta, jako například akupunktura, vyzkoušejte ji a zkuste své tělo uzdravit přírodní cestou. Každý lék totiž v těle zanechává určité procento nadbytečných látek, kterých se tělo musí později zbavit. Jakmile se množství takových látek v těle zvýší, může se u žen i mužů dočasně objevit neplodnost.

Zdroj: Medicalnewstoday.com

Autor: Tereza Málková
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu