Jak na krásné a přirozené nehty? Máme pro vás top tipy

Každá žena si ráda najde chvíli na relax a věnuje se svému zevnějšku. K němu neodmyslitelně patří i péče o nehty. Vždyť upravené nehty svědčí každé ruce. Co dělat, aby se ty vaše nelámaly, nezažloutli nebo se na nich nevyskytly bílé skvrny?

Správná výživa pro zdravé nehty

Aby byly vaše nehty zdravé, budou kromě pravidelné péče potřebovat i to, abyste na ně mysleli při sestavování svého jídelníčku. Pevnost a zdraví nehtů závisí především na několika minerálů. Jsou jimi vápník, železo, hořčík, zinek a selen. Z vitamínů jsou pro nehty velmi důležité vitamíny skupiny B. Pro vstřebávání vápníku je podstatný také vitamín D. Dostatečný příjem těchto látek posiluje nehty zevnitř a minimalizuje jejich lámavost. Na vašem talíři by proto měly být pravidelně objevovat mléčné výrobky, listová zelenina, sardinky, ořechy, různá semínka, bílé fazole, čočka, tmavé maso a játra, zelenina a ovoce.

Důležitá hydratace

Jen správné stravování však nestačí. Důležité je také dbát o dostatečný příjem tekutin. Každý den byste je měli vypít minimálně 2 litry. Rada kávičkujete? Pak jistě víte, že káva tělo vody zbavuje, proto ji do pitného režimu nelze započítávat. Vhodnými nápoji jsou minerální vody, voda, bylinné čaje a čerstvé ovocné šťávy.

Hydratovat nehty můžete i zvenku, a to pomocí hydratačních krémů na ruce a nehty. Pomohou také přírodní oleje a aloe vera, které hydratují nehty do hloubky. V kosmetice na ruce proto hledejte zejména následující složky.

Lakovat nebo ne?

Lakování může nehtům prospět. Lak na nehty nemá totiž pouze dekorativní funkci. Vaše nehty se díky němu mohou stát pevnějšími. Při lakování používejte podkladový lak, který zabrání nežádoucímu zabarvení nehtů zejména při tmavších odstínech. Nehty lakujte směrem od lůžka. Začněte přibližně 1 milimetr od kůžičky a postupujte rovnoměrně k okraji. Nanášejte lak i na okraje, prodloužíte jeho životnost.

Péče o nehty

Na odlakování vybírejte odlakovače bez acetonu. Aceton totiž nehty oslabuje a odebírá jim vlhkost. Bezacetonovým odlakovače často také obsahují přídatné látky pro hydrataci. Nehtům dopřejte od lakování odpočinek vždy alespoň jeden den. Během tohoto dne jim dopřejte výjimečnou péči v podobě přípravků pro jejich regeneraci a posílení vitamíny.

Náš tip: Všechny přípravky na regeneraci nehtů, jakož i kvalitní laky na nehty, najdete v e-shopu Sephora nebo Elnino či Douglas. Pokud při nákupu využijete Sephora slevový kód , navíc i ušetříte. Douglas sleva nebo Elnno sleva také potěší.

Dopřejte nehtům olejovou lázeň

Jistě víte, jaký je to pocit lehnout si do teplé lázně a dokonale zrelaxovat. Dopřejte tento zážitek i svým nehtům. Stačí, když si připravíte olejovou lázeň na nehty. Použít lze některý z kosmetických přírodních olejů, například ricinový, arganový nebo lněný. Můžete přidat také několik kapek citronu a nehty do koupele namočit přibližně na 15 minut.

Autor: Lenka Svobodová
zavřít reklamu