Klesající libido aneb jak si jej zvýšit přírodní cestou?

Libido je jen jiný název pro sexuální touhu. Na vaše libido mohou mít vliv různé vnitřní a vnější faktory, od hormonálních hladin přes léky až po spánkové návyky. Libido každého člověka je jiné, ale většina lidí pociťuje, jak se jeho libido s věkem snižuje. Jak si tedy zvýšit libido pomocí přírodních prostředků?

Zkuste jíst určité ovoce

Fíky, banány a avokádo jsou považovány za potraviny zvyšující libido nebo za afrodiziakum. Tyto potraviny také poskytují důležité vitamíny a minerály, které mohou zvýšit průtok krve do genitálií a podpořit zdravý sexuální život.

Jezte čokoládu

V průběhu historie byla čokoláda symbolem touhy nejen kvůli své lahodné chuti, ale také díky své schopnosti zlepšovat sexuální potěšení. Čokoláda podporuje uvolňování chemických látek fenetylaminu a serotoninu do vašeho těla. To může vyvolat některé afrodiziakální a náladové účinky.

Vsaďte na bylinky

Až se příště rozhodnete udělat si romantickou večeři, přidejte do svého pokrmu trochu bazalky nebo česneku. Vůně bazalky totiž stimuluje smysly a česnek obsahuje vysoké hladiny alicinu, což zvyšuje průtok krve. Tyto účinky mohou pomoci mužům s erektilní dysfunkcí. Ginkgo biloba je další bylina, která pomáhá se sexuální dysfunkcí u mužů. Je to extrakt získaný z listu čínského stromu ginkgo.

Tip z Afriky

Je známo, že yohimbin, alkaloid nacházející se v kůře západoafrického jehličnatého stromu, funguje podobně jako viagra. Kůra yohimbinu vám může pomoci udržet erekci. Rovněž zvýší kvalitu erekce.

Zvyšte své sebevědomí

To, jak se cítíte ve svém těle, ovlivňuje to, jak se cítíte při sexu. Nezdravá strava a nedostatek pohybu mohou způsobit špatný obraz sebe sama. A tento pohled vás může odradit od sexu a užívání si vášně. Svou sebeúctu a sexuální touhu můžete posílit přesunutím pozornosti ze svých nedostatků na své přednosti.

Dejte si jednu sklenku vína

Dvě sklenky vína mohou být příliš mnoho, ale vypití jedné sklenky vína vás může uklidnit a zvýšit váš zájem o důvěrnosti. Příliš mnoho alkoholu však může narušit vaši výkonnost ovlivněním erektilní funkce. Příliš mnoho alkoholu může také potlačit vaši schopnost dosáhnutí orgasmu.

Udělejte si čas na meditaci a zmírnění stresu

Bez ohledu na to, jak jste zdraví, stres může ovlivnit váš sexuální apetit. Ženy jsou obzvláště citlivé na účinky, které může mít stres na sexuální život. Muži mohou na druhou stranu používat sex ke zmírnění stresu. Někdy mohou rozdíly v přístupu k sexu způsobit konflikt. Chcete-li zmírnit stres, zvažte meditaci. Prospěšné mohou být také sportovní aktivity, či cvičení tai-chi a jóga.

Dopřejte si spoustu spánku

Lidé s hektickým životním stylem nemusí mít vždy čas na správné množství spánku. Zaneprázdnění také zatěžuje čas, a hlavně snižuje chuť na sex. Lidé, kteří udržují rovnováhu mezi prací a péčí o stárnoucí rodiče nebo malé děti, jsou často vyčerpáni, což může vést ke snížení sexuální touhy. Zvyšte svou energii a sexuální touhu tím, že si dáte malého šlofíka, když můžete, a dopřejete si zdravou stravu s vysokým obsahem bílkovin a komplexních sacharidů.

Udržujte svůj vztah pod kontrolou

Je pravděpodobné, že poté, co jste se s partnerem pohádali, nemáte chuť sex. U žen je pro sexuální intimitu důležité cítit emoční blízkost. To znamená, že nevyřešené konflikty mohou ovlivnit váš sexuální vztah. Komunikace je nezbytná pro budování důvěry. Je důležité zabránit tomu, aby se zášť hromadila.

Pokud ani žádná z těchto rad nepomůže, budete muset navštívit lékaře, aby vyloučil zdravotní problém.

Zdroje: www.healthline.com

Autor: Michaela Richterová
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu