Konvenční deodoranty. Jak nám škodí hliníkové soli?

Do ranní hygieny už neřadíme jen čištění zubů a opláchnutí obličeje. Použití deodorantu je pro mnoho lidí samozřejmostí, a to bohužel i v případě, že se nejedná o přírodní produkt. Konvenční deodoranty obsahují spoustu škodlivých látek, které mohou při častém a pravidelném používání poškodit vaše zdraví.

Nebezpečné toxiny

Kůže je největším orgánem lidského těla. Vše, co na ni nanesete, se v určitém množství vstřebává do těla, kde látky dále působí. Při použití deodorantu je navíc riziko ještě vyšší, jelikož je nejčastěji používán v místech lymfatických uzlin a také blízko ňader. Proto často studie upozorňují, že mohou způsobovat rakovinu prsu a hromadění škodlivých látek v těle, které mají dále negativní vliv na ledviny a játra.

Věnujte pozornost složení

Významné zastoupení u konvenčních deodorantů má zejména hliník. Především v antiperspirantech má tato ingredience za cíl zabránit pocení. Hliníkové soli se v podpaží postupně rozpouštějí, jsou vstřebávány pokožkou a podle posledních výzkumů se ukázalo, že se zde mohou nebezpečně hromadit. To je ovšem problém pro ty, kteří trpí problémy s ledvinami. Vyšší hladina hliníkových solí v těle na ně totiž vyvíjí zátěž. V ohrožení jsou ale také vaše kosti.

Aroma

Většina přírodních značek udává ve složení k aroma látkám hvězdičku a níže popisuje jejich původ. Pokud tomu tak není, je možné, že je aroma syntetického původu. V takovém případě nemáte jistotu o jeho bezpečném zpracování a složení, proto raději zvolte jiný deodorant. Právě vonné přísady jsou mnohdy důvodem, proč deodorant vyvolává alergické reakce.

Přítomnost parabenů

Parabenům se snažte maximálně vyhýbat v jakékoli kosmetice. Jejich vliv na hormonální soustavu je totiž výrazný. Převážně ženy pak mohou pocítit problémy s běžným cyklem, snížené libido, ale dokonce i neplodnost. Snažte se tedy použití produktů s parabeny minimalizovat nebo mu zcela zamezit.

Zdroj: Penmedicine.org

Autor: Tereza Málková
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu