Listy kapusty pro vaše zdraví. Kdy je můžete využít?

Kapusta je zeleninou, která je v obchodních domech běžně dostupná, a to za velmi přívětivou cenu. Byla by proto škoda, využít její potenciál jen při přípravě pokrmu. Její schopnosti totiž můžete využít také při domácím léčení. Poradíme vám pár tipů, jak si ulevit od bolesti s pomocí kapustových listů, a to tím nejjednodušším způsobem.

Otékají vám ňadra při kojení?

Mnohokrát se tvorba mléka a kojení neobejdou bez bolestí. Ženy pak opravdu trpí a mateřství se pro ně stává mnohem náročnějším. Pokud budete mít stále v lednici kapustu, můžete ji využít hned pro první pomoc. Vrchní listy nepoužívejte, protože bývají povadlé. Jakmile je sloupnete, použijte další pod nimi a opláchněte je studenou vodou.

Jednoduchý postup

Poté listy pomalu a citlivě přitiskněte na ňadra. Jeden list lze také rozdělit od stonku na dvě poloviny a přitisknout na obě strany ňadra. Taková metoda je perfektní náhradou za studený obklad a v pár minutách se vám může opravdu ulevit. Bradavky jsou citlivější, proto je z obkladů můžete vynechat.

Oteklá chodidla

Podobně lze listy zelí využít také na otoky na nohou. Ať už jde o kotník, nárt nebo kolena, chladivý účinek vám uleví v jakékoli části. Přiložte na postižené místo vychlazený list, omotejte textilií, pytlíkem nebo obvazem a nechte klidně několik hodin působit.

Popáleniny

Jakmile svou kůži popálíte, ihned byste ji měli chladit, aby se zklidnila. Některé postupy mohou být agresivní, ale díky plátkům zelí se vám uleví téměř ihned. Takový tip ovšem platí jen na lehké popáleniny. S těmi závažnějšími musíte okamžitě zamířit k lékaři.

Listy zelí se nemusíte bát pokládat ani na pleť. Tato zelenina má nezávadné složení, které pokožku nedráždí, ale naopak ji zklidňuje. Dokáže proto velmi dobře mírnit projevy akné, zčervenání pokožky vlivem podráždění kosmetikou nebo mírnit projevy stárnutí.

Autorský text

Autor: Tereza Hotovcová
ZAVŘÍT