Maminka začala ztrácet vlasy po chemoterapii. Čtyřletá dcerka se stala její osobní kadeřnicí

Loni v létě byla Emilie (33) diagnostikována rakovina vaječníků. Onkoložka jí navrhla, ať svou dcerku Julii (4) do své nemoci jemně a přiměřeně jejímu věku zapojí. Těžká nemoc se vždy týká celé rodiny. A tak Emilie poprosila dcerku, aby jí ostříhala husté kadeře… Julinka byla nadšená a podařil se jí jedinečný a pěkný účes!

Malé děti chtějí pomáhat vždy

Malí potomci jsou zvědaví a chtějí pomáhat. Rodičům bezvýhradně. Hlavně holčičky mají silné ochranitelské vlastnosti. Maminka Emilie nedávno prokázala, jak může rodič dítě upokojit zvědavost dítěte a zapojit ho, zatím co sám čelí jedné z největších a nejděsivějších výzev – boji s rakovinou!

Emilii byla diagnostikována 2. fáze rakoviny vaječníků minulý rok. Lékařka specializovaná na onkologii jí řekla, že nemoc zasáhne i její dítě. „Je to velmi emotivní skutečnost a velká zátěž,“ vysvětlila lékařka a navrhla, aby Emilie našla nějaký vhodný způsob, jak svou dceru do boje s rakovinou zapojit.

Vlasy začaly vypadávat…

Když Emilii po chemoterapii začaly vypadávat vlasy, rozhodla se „najmout“ svou čtyřletou dcerku, aby jí ostříhala. „Julie má o vlasy obrovský zájem. Všimne si detailů, drobných změn účesu stejně tak, jako třeba třpytivých očních stínů.“ vysvětluje Emilie. Video, které zachytilo malou kadeřnici a stylistku při práci, se okamžitě stalo hitem na sociálních sítích. Hrdá maminka popisuje, že dceři nechala volnou ruku a řekla jí, že ji může ostříhat, jak ona sama bude chtít a jaký účes se jí bude líbit.

Dcera Julie byla z možnosti ostříhat mamince vlasy nadšená! A pro mámu se stala nejoblíbenější (ale i nejděsivější) kadeřnicí. Julinka odvedla na svůj věk opravdu mimořádnou práci. Emilie se s novým účesem nemusela stydět ani na veřejnosti, byl prostě originální a pěkný též.

Hitem na Instagramu

Video získalo mnoho komentářů a lidé začali sdílet podobné příběhy. Jeden z nich byl o tom, jak si rodina vzájemně nechala ostříhat vlasy, jen tak, jako společenskou hru. Manžel upravil svou 2 roky starou dcerku ve stylu punk – oholil jí vlasy na bocích a nechal jen „číro“ uprostřed. Švagrová s přítelem vzali hru poněkud vážněji a ustřihly své dlouhé ohony, aby vlasy věnovaly na výrobu paruk.

Jiný příspěvek byl dojemný. „Během tohoto videa jsem se smál i plakal zároveň.“ popisoval jeden ze sledujících. „Když moje maminka podstoupila chemo a vlasy jí začaly vypadávat, pamatuji si, jak seděla u kuchyňského stolu a já kartáčoval vlasy, pomalu a láskyplně a všechny ty vypadané prameny vyhazoval do koše.“ dodává dnes už dospělý muž.

Lidé byli příběhem nadšeni. Chválili Emilii za její statečnost a za to, že se o svou těžkou situaci podělila se svou malinkou dcerou. Je nepochybné, že Ivy proaktivní přístup k jejímu boji s nemocí je opravdu inspirující!

Autor: Lenka Svobodová
ZAVŘÍT